Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás előtt állok, ti...

Autóvásárlás előtt állok, ti mit vennétek a helyemben a felsoroltak közül ami ár-érték arányban a legjobb fogyasztás, legmegbízhatóbb, legkevesebb pénzbe kerül a fenntartása?

Figyelt kérdés

Kiszemeltek:

VW POLO 1.4 benzines 16V

Suzuki Swift GS 1.3 benzines

Dacia Logan 1.4 MPi

VW Golf IV 1.6 benzines

Ford Fiesta 1.4 TDCI

Ford Fusion 1.4 (dízel)

Skoda Fabia 1.4 benzines

Seat Ibiza 1.2 benzines 12V


Légyszi írjatok véleményeket, teljesen tanácstalan vagyok.



2015. aug. 10. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
A Logan és az 1.2 12v ibizán(más motorral ezt is jó választás)kívül bármelyik jó választás lehet.
2015. aug. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Swift olcsò,
2015. aug. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fogyasztásban minden bizonnyal a dízel a jobb, de hol is használnád?...Én a konszern mellett döntenék, esetleg még a fábia jöhetne szóba. :D
2015. aug. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2015. aug. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egyetemre járnék vele, azaz napi 25 km oda és 25 km vissza :D

Emellett vannak havi 1-2x 200km-es utak! :D

Swift olcsó, igen ebben egyet értek, de én a 2005 utáni gyártásúra gondolok, nem írtam oda bocsánat.

Köszönöm eddigi válaszaitok!

2015. aug. 10. 19:48
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

Új Swift 1.3 váltóhibás, jobb felkészülni a javítására. 12V és 16V VW motorok szerintem hulladékok. Kerepelnek, lánc gondok, hengerfej gondok. Erősen állapotfüggő, de a kereskedésben rengeteg füstölő, trutymós vizes, kereplő példánnyal találkoztam. A többiről nem tudok semmit, olyanokat nem néztem.

Nincsenek a listában, de a japánok általában kevésbé problémásak, de némelyik szeret rozsdásodni, illetve az alkatrész drága tud lenni, ha mégis kell. Chevroletvel kapcsolatban legtöbb helyen csak a kicsit magas fogyasztást találom negatívumként, nem sok problémáról tudok. Kalosokat próbáltam, az 1.2-esek katasztrófálisan szutykok, az 1.4-esek egész autószerűek.

2015. aug. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Swift-nél még olcsóbban kijössz egy Corsa-val. De én Golf-ot venném, benzinest ilyen használatra
2015. aug. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Benzines autó mindenképpen. Astra, vagy Focus.
2015. aug. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 gomadrid válasza:
100%
ha olajra és kopó alkatrészekre van pénzed,valami japánt vegyél,az mást nemigen kér.
2016. dec. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezek közül a motorok közül egyértelműen a legjobb golf 1.6 8 szelep. Még swift 1.3 is megbízható, csak itt lehet váltó gond, de ez nem egy olyan költséges beruházás.

Ford 1.4 dízel kis fogyasztás, költségesebb alkatrészek ha tönkremegy benne valami.

Szívó benzinesbe japán és német autók is nagyon jók általában.

2020. szept. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!