Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől ehet sokat a motorom?

Technokol Rapid kérdése:

Mitől ehet sokat a motorom?

Figyelt kérdés

Egy 97-es Aprilia RX 125 power szelepes 2 ütemű motorom van. A probléma az, hogy 7-10 litert simán bever 100-on amikor ilyen fogyasztást a CR 500-asokhoz szoktak írni.

Továbbá nem pörög fel rendesen vagy csak nagyon lassan. De mire nagy nehezen bekapcsol a Power szelep akkor aztán megindul mint a bivaly. Ha kuplung tőgázt húzok olyan mintha valami nagymotor leszabályozna. Van egy olyan gyanúm, hogy a légszűrővel van valami és remélem ez okozza ezt a bődületesen nagy fogyasztást is. Kinek mi a véleménye?



2015. aug. 4. 00:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

nem füstöl nagyon? mert szerintem nagy bele a főfúvóka, sok benzint kap nem tud rendesen elégni ezért nem is tud pörögni, csak nagy lassan mire csutka gázon kap eg kis levegőt. szedd szét a karbit, cserélj fúvókát, abba egy 85ös,90es bőven elég, de nem nagy ára van a fúnak érdemes kísérletezni. aztán ha nem magának állítja a levegő mennyiséget érdemes azon is állítani, és kitakarítani a légszűrőt.

ha vmiben tudok segíteni írj!

2015. aug. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 joco5582 ***** válasza:

#2: Egyetértek az előzővel, kivéve a módszerrel. Egy 125-ös motort, már könnyen meg lehet főzni egy rossz kis méretű főfúvókával. A helyes metódus a következő. Szedd szét a karburátort, győződj meg róla, hogy az úszó nem lyukas, és jó a benzin szint is. Ha kétséges vegyél új úszót.

Nézd meg a tűszelep lezár-e ha a benzinszint beáll.

Hiszen lehet, hogy azért kap sokat, mert folyik a benzin a motorba.

Ha ez mind kizárható, nézd meg milyen méretű a jelenlegi főfúvóka. Egészen biztosan 100 feletti lesz. Tegyük fel hogy 130-as van benne, akkor 125-ös mérette nézd meg mennyi a vége. Továbbá nézd meg a gyertya képét is. Menj lefelé addig, míg a motor végsebessége nem csökken és a gyertya színe őzbarna. 2tnél fentről megyünk lefelé, és igyekszünk nem elszegényíteni a keveréket úgy hogy gallyra vágja a mocit. Ja azt hogy hogy megy a motor alacsony közép tartományon ne érdekeljen, mert a főfúvókához állítunk minden mást is.


Remélem segítettem

2015. aug. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

így ahogy írod :)

de mondjuk ha áteresztene a tűszelep, akkor folyna a benzin nyitott csapnál leállított motornál is.. ha van az úszóházon túlfolyó ott, ha nincs akkor a hengerbe majd rezóba.

a benzinszint tényleg lehet nagy, bár ha mondana a kérdező egy karbi típust, reméljük dellorto :) akkor tudnánk többet segíteni.

itt több mint 90% hogy a fúvóka mérettel lesz gond.. és több mint valószínű az is, hogy egy pici tételezzük.hogy dellorto 16 os karbi van rajta egy baromi nagy fúvókával.. olyankor jelentkezik ez a hiba, mert sok benzint kap kevés levegővel.. ilyenkor a megoldás nagyobb karbi normál fúvóka


(nekem 50esbe van, mire helyrehoztam párszor szedtem szét és raktam össze :)

2015. aug. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Dellorto 34-es karbi van rajta.
2015. aug. 4. 17:30
 5/18 A kérdező kommentje:
a fúvóka fején van egy szám (158) gondolom ez lehet a fúvóka mérete...ami jóval nagyobb mint amit írtatok. Szóval mekkora fúvókát vegyek bele és honnan rendeljek? mit ajánlotok?
2015. aug. 4. 19:05
 6/18 anonim ***** válasza:

ez sokkal igen..

bemész a motoros/autós boltba és kérsz egy olyan 120as fúvókát.. próbának jó az szerintem véglegesen is..

100 valahány ft..

és kikisérletezed.. ha nagyon pörög mint a láncfűrész akkor nagyobb kell bele mert sok levegőt kap, ha fullad kisgázon is akkor kisebb..

1 voltam :)

2015. aug. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

de egy olyan 120 125 bőven elég, majd állítsd hozzá az alapjáratot és ha lehet a levegőt is.. hidd el lényegre törő változás lesz!!

előző voltam

2015. aug. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ennyi okos tanacs utan ird meg mikor megragadt!


Ezer meg ezer dolgot nem is emlitett senki.


Meg aztan a fofuvoka atfolyasi szamos vagy atmeros jelolesu? Benzinszintet tudod hol kell lenni? Milyen tu kell bele tudod?

Mi van ha az olaj mennyiseg sincs jol beallitva es a sok benyanal nincs gond de amint keves lesz megszorul.

Nyomatekkulcs meg lefogadom nincs es par kibekibekibe gyertyatekeres es az alu hengercejben oda a menet.


Reggelig sorolhato a baromsag.....


Vidd el szervizbe ott ertenek hozza!

2015. aug. 5. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

8as egy nagyon su.ttyó, hagyd rá megsütötte a nap éjszaka..


1 amin felakadtam a szemem: a fúvóka BELSŐ átmérőjét jelenítik meg számmal, se nem átfolyási lóf szt se nem hengerűrtartalmat..

2 a benzin szintet nem ördöngősség beállítani, ha írt volna azóta vissza hogy nem tudja segítünk neki.. s

3 mert milyen tűszelep van szerinted?

van a rugós meg a sima.. na kur.vára mind1 milyet vesz bele, a rugós jobb de a másikkal se döglött még be motor... amúgy meg kiveszi elviszi motorosboltba és kész..

4 mert te a gyertyát nyomatékkulccsal húzod meg és leveszed róla azért az oldalidomot, az ülést a tankot, hogy hozzáférj.. mondjuk ha érzéketlen vagy akkor nem árt, de akkor inkább kapálj mint szerelj!

és amin egyenesen agyvérzést kaptam:

ha sok benzinhez van beállítva az olaj, akkor kevesebb benzinnél nem többet kap?! DE! MEGRAGAD? NEM!

egyébként kiszokták kötni az olajozsát és magunknak keverjük.. de ez csak mellékes..

szerintem menj és feküdj vissza, ne tartózkodj a melegen!

köszi gondolom lepontoztál

2015. aug. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

megint én!

jah akkor írd már meg, hogy kéne megcsinálni! köszönjük Edd China..

kérdező: ne foglalkozz a 8assal, ránk hallgass nekem még nem állt meg az rx pedig már vertem bele pár km-et neki meg nincs is

2015. aug. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!