Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsga előtt állok,...

Forgalmi vizsga előtt állok, ti mikor kezdtetek el parkolásokat gyakorolni az oktatóval?

Figyelt kérdés
a 29-ből még 14 van hátra, de egyszer vettünk még 2 parkolást, pedig azt mondják ez a nehezebb része a vizsgának
2015. aug. 11. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Amúgy valószínű, hogy nem lesz meg 29 ből.

Ha annyira nem megy akkor mondjad neki, hogy gyakoroljátok. Én is szoktam neki mondani, hogy szerintem mi nem megy nekem. Jó ez most lehet viccesen hangzik de tényleg.

Egyébként mi folyamatosan közbe. Mármint megyünk akkor közbe minden alkalommal meg kell csinálnom mind.

2015. aug. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem a páromat (nekem csak motorra van jogsim), azt mondja, minden órán parkolt, többféleképpen. S az ment neki legkevésbé, a parkolás miatt vett duplaannyi órát vizsga előtt s a végén sem volt magabiztos, sőt jogsival is még sokáig kellett gyakorolnia, hogy igazán rendesen be tudjon parkolni egy helyre, nem ferdén, nem csigatempóban... Persze vannak ügyesebb emberek, de úgy tűnik, a parkolás nem könnyű.
2015. aug. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Párhuzamos parkolást úgy a 18-20. órától, merőleges parkolást a legelső órától szinte minden órán csináltuk.
2015. aug. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Oktatótolyan is függ, de a parkolásokat általában a tananyag végére hagyják, amikor már képes a tanuló kifelé figyelni, nem az autókezeléssel kínlódik. Felesleges addig vizsgára jelentkezni amíg nincs olyan szinten a tanuló hogy ott meg is feleljen. A 30 óra csak egy kötelező minimum jobb vizsgárá menni 50 órával, s sikeresen átmeneti, mint a 30 óra után kísérletezni, és sorozatosan megbukni
2015. aug. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek ment a plusz. Megbeszélem az oktatómmal hogy innentől kezdve minden órán parkoljunk,mert igy nem fog menni :(
2015. aug. 11. 20:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a 3. alkalomtól (kb6-8 óra) folyamatosan csináltam minden feladatot. De az oktatók sem egyformák és többféle módszer is lehet eredményes+ ha belemegyek, akkor a fele órámat sem kellett volna ténylegesen levezetnem, mehettem volna vizsgázni, csak a nyáriszünetben úgysem volt jobb dolgom és ha már kifizettem, inkább le is vezettem. De hát felénk sokan azóta vezetnek, hogy elérik a pedálokat :D
2015. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Megbeszélheted az oktatóddal a parkolások gyakorlását, de biztos, hogy fel vagy már készülve arra? Parkolásinál sokfelé kell figyelni megfelelő ütemben mozgatni az autót. Nehéz feladat, sok tanuló megszenved vele ezert is marad sok oktatónál a tananyag végére. Voltak nekem is hasonló felvetéseim az oktatóm felé, nem is zárkózott el előle, de mondta, hogy ez még korai lesz.

Be kellett látnom, hogy igaza volt, mondjuk nem parkolásokról volt szó, de egy jó oktató tapasztalatból is tudja, hogy a gyakorlathoz elég felkészült-e már a tanuló. Miután a rutin vizsga megszűnt,, forgalomban kell parkolni, ott is gyakorolnak. Megfelelő autókezelés alap aztán figyelni kell az autókra, nem kellene meghúzni, összetörni, forgalom van szabályokat be kell tartani s a feladatot viszonylag rövid idő alatt végrehajtani

2015. aug. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.

Mi az első 9 órát tanpályán töltöttük, így nyilván ott megtanultam a parkolások alapjait. Aztán kb 10 órát kihagytunk, amíg a kocsi kezelése mellett úgysem voltam képes másra figyelni, és utána kezdtünk újra parkolgatni.

Végefelé minden órán többször.

2015. aug. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
kb a 20.nál :D
2015. aug. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Első órán az alapok után parkolást gyakoroltunk, azóta pedig minden órán egy fajtával többet(eddig 6 óra van meg).
2015. aug. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!