Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford focus C-max 1.6tdci vagy...

Ford focus C-max 1.6tdci vagy Opel astra h caravan 1.7cdti?

Figyelt kérdés

Ford 2006-os 109LE Opel 2007-es 101LE .

Melyik autó nagyobb és kényelmesebb , melyik motorja jobb és melyik fogyaszt kevesebbet ?


2015. aug. 12. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
A C-max egy magas autó, magas üléspozicióval, viszonylag tágas. Az Opel pedig alacsonyabb, szubiektiv véleményem szerint kényelmesebb is (nem szeretek magasan ülni autóban). Az 1.6 TDCI takarékosabb sokkal, viszont az 1.7 CDTI megbizhatóbb.
2015. aug. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sokkal takarékosabb??? Ezek szerint bőven 4,2 alatt fogyaszt azzal a nagy bódéval. Nem is tudtam...
2015. aug. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

2-es

Opel Astra 1.7-es motorral ÁTLAGBAN nem eszik 6 liter alatt, mig az 1.6 TDCI 5-5,5-el is elmegy, amúgy is kifinomultabb motor (meg problémásabb is). Nem hosszú útazásról beszélek.

2015. aug. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as, akkor ott vagy műszaki gond volt, vagy tapostad neki, mint az állat.

Tessék most fotóztam, utolsó 36.000km átlaga, abszolút vegyes (autópálya, város egyaránt) használatban, átlagos vezetési stílussal:

[link]

Ritka, hogy városban rövid távon, télen hidegindítással, dugóval együtt 6 litert meg tudok vele etetni. Ilyet viszont egy kis odafigyeléssel nem ritkán szoktam látni: [link] Szintén Z17DTH (101Le) motor.


CR-dízel, változó geometriás turbóval, intercoolerrel... nekem ennyi a kifinomultságból épp elég. Szerintem az Isuzu se tegnap kezdte a dízelmotorok gyártását. :)

Nem a levegőbe beszélek, ismerem az 1.6TDCI-t is. A céges autóban olyan van, illetve a szomszédomnak is egy Fusionban. Messziről megismerem a hangjáról ha megjött a szomszéd, olyan "kifinomult" a motorhangja.

2015. aug. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

4-es, elhiszem neked hogy takarékosan vezetsz, ugyanezzel a stilussal viszont a Focus neked 4,5-öt enne.

A szomszédod Fordjának vagy komoly baja van a motorral, vagy lehet 1.8-as (az tényleg traktor), mert az 1.6 TDCI-nél csendesebb dizelt nem tudok neked mondani (főleg az 1.7 CDTI-hez képest, ami nem túl hangos, de azért lehet hallani rendesen). Nem kell felháborodni, leirtam én is, hogy az 1.7-es sokkal megbizhatóbb.

2015. aug. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem háborodtam föl, csak leírtam, hogy nem értek egyet veled. Mint ahogy az előző megnyilvánulásoddal sem, de nem akarok vitatkozni, úgyhogy én befejeztem.
2015. aug. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Rendben, befejezem, én is csak a véleményemet irtam le, nem szeretek vitatkozni ilyen dolgokon, hanem a tapasztalatokat osztom meg.
2015. aug. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es ki is számoltad a fogyasztást vagy csak hiszel a kijelzőnek (én még nem láttam 1 autoban sem olyat ami nem csalt volna legalább 3-4 tizedet felfelé), az 1.6 HDI (tdci) motor egy megbízható motor egyedül a turbó előtti olajszűrőre kell figyelni, azaz cserélni. Nekünk egy partnerben van igaz a gyengébbik 92lovas sima turbós 1.6 hdi, a fogyasztása pedig 4,6-4,7 nyáron klímával, télen 5-5,1 és ez kb légellenállásban megfelel a C-max nak. A fordban viszont hosszabb a váltó mert ha jól tudom az 90nél kb 1800-at forog (5gang) míg a partner 2000-ret.


ui. a BC. nyáron 4.2-4,1 fogyasztást szokott írni.

2015. aug. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as mindig számolom, ugyanis hetente tankolom tele az autót. Elég pontos a BC, 1-2 decinél nagyobb eltérés a ténylegestől még sose volt. Egyébként ha ennél több az eltérés, szoftveresen lehet kalibrálni. Legalábbis az Opelnél biztosan lehet.
2015. aug. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!