Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos ablakos kocsikban...

Elektromos ablakos kocsikban miért csak gyújtás mellett működnek az ablakok?

Figyelt kérdés
Hiszen ha nem nyomom a gombot, nem is fogyaszt.
2010. márc. 9. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

autója válogatja.

az enyémben leállítás után 20 mp ig még fel tudom húzni az ablakot

2010. márc. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
valószínüleg biztonsági okai vannak.
2010. márc. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

.



Azért, mert akkor odamennék a kocsidhoz, és az ajtó delső részét meghúznám, ott egy pálcával benyúlva leengedném az ablakod. A többit nem mondom. Csak kösd át nyugodtan, hogy ne kelljen sokat bajlódnom. Ha sikerült eladnom a kocsidat, adok 10 %-ot az árából. Gondold meg, jó biznisz...

Ha érdekel, írj címet, hogy hol szokott állni a kocsi.



.

2010. márc. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válasz talán nem a legszebb, de mindenképpen lényegretörő: ezzel a módszerrel könnyű autót lopni. Ha pedig rajta van a gyújtás, már tekergetheted az ablakot, akkor valószínűleg a tulajdonos ül benne.
2010. márc. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tehát leginkább tolvajok ellen van. De az ajtózár gombot is fel lehet húzni ha kifeszíted az ajtót és egy kampós dróttal felhúzod, és nyitva az ajtó. Bár sztem max suzukinál tudod anynira kifeszíteni az ajtót. Tolvajunknak üzenem, h a Kossuth Téren áll a kocsi (igen Vker), alig van kamera meg rendőr:)
2010. márc. 9. 13:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én autómban is bent van ez a biztonsági megoldás, de ez még semmi. Nekem a centrálzár mellett egy reteszt is nyom az ajtószerelvénybe, így akkor sem lehet kinyitni az ajtót, ha betörik az üveget, nem lehet a gombot felhúzni, és az ajtót sem lehet kinyitni.

Továbbá az elektromosságot ideértve: ha csak beleülsz a kocsiba, nem adsz gyújtást rá, lépj rá a fékre --> nem fog égni a féklámpa sem! :) Ennek is biztonsági oka van,.... de nem adok tippeket! :)

2010. márc. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Az ajtókifeszítős-gombfelhúzós módszer nem mindig célravezető. Egyrészt ma már kellően merevek az ajtókeretek ahhoz, hogy ezt ne lehessen könnyen megtenni, másrészt van annak más módja is (nem írom le részletesen, aki tudja, miről van szó, annak a "kötőtű" szó pont eleget mond), harmadrészt nem minden záron alkalmazható: vannak olyan zárak, ahol a gomb majdnem teljesen eltűnik az ajtóburkolatban, van, ahol végig hengeres, csak a teteje bordázott (ha megfogod, ki tudod nyitni, de nem lehet beleakasztani a drótot) és van, ahol más a zár megoldása (pl. a Fordoknál régebben a kilincs szolgált a zár működtetésére is).

Arról viszont nem nagyon hallottam, hogy a féklámpa ne égne kikapcsolt gyújtás mellett. Elég sok autót javítottam már és bár nem figyeltem mindegyiknél, általában úgy tapasztaltam, hogy a féklámpa, a kürt, a fénykürt és az elakadásjelző állandóan tápfeszültséget kap. Igaz, ezeket nem próbáltam végig minden egyes autón, mert nem játszani hozták őket :-)

2010. márc. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 X. Maté válasza:
én addig tudom használni, amíg nem nyitottam ki valamelyik ajtót, utána már nem megy.
2010. márc. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem felhúzza a komfortzár oszt' nem kell törődnöm vele. Pütty-pütty, és elintéz mindet a kocsi. A leírásában olvastam hogy amíg ki nem nyitom az ajtót működne, meg ha beteszem a vezetőülés melletti ajtóba a kívülről a kulcsot és elfordítva tartom, akkor is felhúzná. De szükségem az nem volt egyikre sem. Ha bent vagyok, ott a gyújtás, ha nem vagyok bent, akkor meg nem akarom húzgálni, az a jó, ha fent van, és úgy is marad. (Illetve egyszer -véletlenül- rájöttem, hogy direkt nyitva lehet hagyni, egy gomb átkapcsolásával. Felteszem azért, hogy otthon szellőztetni tudjam...) :D
2010. márc. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez a féklámpás dolog érdekes amit az egyik válaszoló írt, mert nálam is ez van, ha leveszem a gyújtást akkor nem világít a féklámpa. Családba van egy Swift, annál simán ég rálépésre, gyújtás nélkül is!
2010. márc. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!