Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a vélemenyetek a Jaguar...

Mi a vélemenyetek a Jaguar X-Type 2. 0d-ről? 2004-es evjárat.

Figyelt kérdés

2015. aug. 14. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudtommal nem egy jó típus az X-Type, Ford Mondeo alapú.

Nem volt még hozzá szerencsém, de szerintem ha egy igazi Jag kell neked, nem az X-Type a legjobb választás.

2015. aug. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
2.0 TDCI Ford motor van bennük. A 2001-2004 között gyártottakkal voltak megbízhatósági gondok, a 2005 utániak már jobbak, kiforrottabbak, EURO 4-esek. 2007-től pedig Siemens porasztókat használtak, ami a korábban használt Delphi rendszernél sokkal megbízhatóbb. A Ford rokonság miatt barátiak az alkatrészárak, de sok mindent nehéz megtalálni hozzá, vagy egyáltalán nincs. Utángyártott karosszériaelem nem létezik, így hát vagy bontóból kukázol, vagy megveszed a gyárit gyémántporért, ezért erősen javasolt Casco-t kötni rá. A motorja nagyon erős, a hangja ocsmány. A váltó kiosztása fura, 1-es, 2-es nagyon rövid. 3-asban nagyon meg tud lódulni, 100 felett is kifejezetten jól húz. Futóműve kényelmes, de az úthibákon keményen felüt. Kanyarban jó, lehet vele dinamikusan autózni, de nem egy BMW: hamar orrnehéz lesz, majd elvész a tapadás hátul és elkezdi riszálni a seggét. Nagyon elegáns autó, szerintem kívül-belül gyönyörű, de általános minőségét tekintve elmarad a német konkurensektől (A4, C-osztály, 3-as BMW, Lexus IS 200). Típushiba az indításnál recsegő ékszíjtárcsa, javítása kb. 80e Ft, a porlasztók, javítás kb. 200e Ft. A fényszórók sajnos nem bírják a kiképzést, eltörnek belül, a foncsor lefittyed, és attól fogva 3 méterre fogsz látni. Szerencsére létezik felújítókészlet hozzá pár fontért Ebay-en. A futóműre is figyelni kell, nem tolerálja jól a magyar utakat. Összességében egy viszonylag olcsón fenntartható autó, ár/érték arányát tekintve verhetetlen. Nekem egy 2006-os van és nagyon szeretem.
2015. aug. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez az, hogy Mondeo az alap, lényegében csak némi kényelemmel nyújt többet meg minden sokkal többe kerül bele, holott rengeteg alkatrész azonos mint a Fordba...
2015. aug. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Baromság, hogy sokkal drágább hozzá az alkatrész, az utángyártott alkatrész (motor-váltó-futómű) ugyanannyiba kerül. Egy garnitúra Bosch fékbetét előre 9.500Ft hozzá. A kettős tömegű lendkerék 70.000Ft, kuplung szett 48.000Ft. Porlasztó van hozzá 50.000Ft/db-ért. Egy lengőkaros a futóműve, 2db első lengőkar nincs 40.000Ft. Stabilizátor 4.500Ft, de akkor az Lemförder. Nem értem miért okoskodik az, akinek sosem volt ilyen autója.
2015. aug. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert alapesetben nem utángyártott a legjobb megoldás...
2015. aug. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha szereted a pénzt költeni, akkor valóban nem. A gyári alkatrész is beszállítótól érkezik. Amit megveszel a Jaguar szervizben az ugró macskával a dobozon, az 100%-ban megegyezik azzal az alkatrésszel, amit megveszel a kedvezményeddel az Unixban Bosch felirattal. De ne áruljátok el senkinek!
2015. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is nézegettem, elegáns autó. Mondeo alapokon.
2015. aug. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!