Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alvázvédelem, de hol?

Alvázvédelem, de hol?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Miskolcon és vonzás körzetében keresek olyan szakembert aki foglalkozik alvázvédelemmel , és itt nem azokra a link emberekre gondolok akik 2 nap alatt csinálnak egy ilyen melót. Alvázas kis TGK -ról van szó .

Köszönöm előre is a segítségeteket.



2015. aug. 15. 11:27
 1/5 Oliver38 ***** válasza:
hát,szerintem autószervizeket kérdezz meg ott szoktak ilyenekkel foglalkozni egyébként meg, az a legolcsóbb ha te magad csinálod nem olyan nagy munka.
2015. aug. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miskolcon , kifelé hejőcsaba felé van egy iylen családi autószervíz , Orbán autószervíz a neve , én ott csináltattam még tavasszal. 1 napig kellet otthagyni,de 3 óra alatt kész volt az alváz és üregvédelem, a töbi már csak a száradás volt. 35 ezret fizettem (előzőleg 25-öt mdontak..) ezért kicsit húztam a számat , de a végeredménnyel elégedett voltam , megnézhettem alulról is fizetés előtt,szóval meggyőzött.
2015. aug. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 válaszoló:


Pont ezt szeretném elkerülni már bocsánat , ügye az alvázon vannak technikai furatok , és egyéb súlycsökkentő üregek amik nagyon szépen össze gyűjtik a port ,sarat amiknek a kitakarítása nem egy órás munka főleg hogy ezek a kritikus helyek, mert ha látszólag már száraz is az alváz ezekben a felgyülemlett kosz szépen felszívja a nedvességet és lassacskán rohasztja a fémet , és erre még rá is küldik az alváz védőt szép meleg ágyat adnak a rohadásnak , Lehet hogy neked az autód használatából adódóan vagy pusztán a típustól függően egyszerű munka volt és ezért volt ilyen gyorsan kész , de nekem elég macerás mivel nem önhordókasznis az autóm . Azért neked is javaslom hogy feküdj alá és néz szét alatta hol tart még az alvázvédő és hol ütött át a rozsda , egyébként köszönöm a segítségedet :)

2015. aug. 17. 14:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen nekem is gyanús volt,hogy iylen hamar kész lett amúgy. 14 éves autóm van , a padlólemez hibátlan állapotban volt hálistenek , kerékjáratok, küszöbök is rendben voltak többnyire. Hátsó futómű alketrészek közül akad 1-2 ami neccesebb, de azoknak meg a méretükből kifolyólag kellene vagy 30 év,hogy kirohadjanak, az hogy a felülete rozsdás az nem érdekel. Az ajtókba, motorháztetőbe,csomagtartóba fújtak be viaszos alvázvédőt , igaz ki nem lett takarítva az tény (bár nem tudom,hogy egyáltalán ki lehet, illetve kell-e..) Ha te tényleg ennyire komoly munkát szeretnél, akkor az pénzben biztos nem lesz olcsó, mert mondom nekem ez került 35 ezerbe.. Egyébként alá szoktam nézni az autómnak legalább fél évente , szóval tudom,hogy mire és hol kell odafigyelni.
2015. aug. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor 3 óra alatt kész azt el kell felejteni.

A kocsit a futóművek alatt kell felbakolni hogy a küszöböt is le tudják fújni.

Kerék le,dobbetétek ki,ha van küszöb spoyler az is le,mert alatta rohad.

Le kell mosni,annak meg kell száradni, a rozsdát utána lecsiszolni ,lepasszíválni az egy éjszaka alatt megszárad.Lefedni az egész autót a festékköd miatt ,kitakarni a nem festeni kívánt részeket,majd lefújni mindenhol alul,a kerékjáratokat,íveket ,futóművet,bölcsőt,stb.

A tartós alvázvédő nem szárad meg 1 óra alatt ,a 3. nap lehet összeszerelni.

Egy jó minőségő alvázvédő 2500-3000 ft/ kg és 5-6 kg rámégy,plusz az üregvédő.

Ebből már kilehet kalkulálni hogy 35 ezerért semmit nem csináltak.

2017. szept. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!