Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen/mekkora büntetést...

Milyen/mekkora büntetést kaphatok?

Figyelt kérdés
Trélert húznék E kategória nélkül. Mennyire büntetnek?

2015. aug. 18. 17:18
 1/5 szerencses85 ***** válasza:

"Az engedélyhez kötött jármű vezetője nem rendelkezik járművezetésre jogosító kategóriával: Helyszíni bírság összege 35000 Ft, Pénzbírság összege: 70000 Ft"

[link]

2015. aug. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom szabályos ez igy nekem? vagy mindenképp kéne az E kat. ?


Kia sportage.. Saját tömeg 1540kg Össztömeg 1928kg 2tonnás horoggal


tréler .. össztömeg 1500kg 2 tengelyes fékes



mert elég huzos összeg az a 70ezer :O :S


Hol lehetne érdeklödni esetleg még hivatalos helyen? rendörségnél?

2015. aug. 18. 18:13
 3/5 szerencses85 ***** válasza:

Idézem:

"Mikor szükséges?

Hogyha személygépkocsival 750 kg megengedett legnagyobb össztömegnél nagyobb pótkocsit (nehézpótkocsit) szeretnénk vontatni (pl. hajószállító, lószállító, nagyméterű lakókocsi, tréler, stb.)."

Tehát neked kell, és büntetnek érte.

2015. aug. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

ezt most találtam... csigajogsi honlapján..


"Mikor nincs rá szükség?

Amennyiben a pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege a 750 kg-ot meghaladja, de a járműszerelvény (személygépkocsi + nehézpótkocsi) együttes megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a 3.500 kg-ot. (Fontos! Ebben az esetben a pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a vontató jármű saját tömegét.)"



ez alapján akkor ha jol értem akkor pont határon de belefér még nem ? jol értelmezem ?

2015. aug. 19. 18:41
 5/5 szerencses85 ***** válasza:
Igazad van, azt a részét nem olvastam el. Ha tényleg így van a jogszabályban, akkor vezetheted.
2015. aug. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!