Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gépjármű átírásának időpontj...

A gépjármű átírásának időpontja tényleg maximum 15 napig húzható? Szóval az adásvételi, forgalmi stb. átvétele után még nem vagyok kötelező azonnal rohangálni mindenhova?

Figyelt kérdés
2015. aug. 20. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Kötelező biztosítást azonnal meg kell kötni. Egy métert sem közlekedhetsz nélküle. Az eredetvizsgára és az átírásra van 15 napod. Utána kivonják a forgalomból a gépjárművet (amennyiben az eladó leadta az adásvételi másolatát).
2015. aug. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja ja, az a baj hogy nem húzhatod mert drágább lesz az átíratás is csak magaddal szúrnál ki. (tapasztalat sajnos :D)
2015. aug. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szóval a kötelező kell, és az "átírás". Azt az okmányirodában kell intézni? Ennek mennyi a költsége? A tulajnak jelen kell lennie? És az új forgalmi, törzskönyv, és vagyonszerzési illetékre érvényes ez a 15 napos határidő? Bocsi, de nem sokat tudok a papírmunkáról, minden információ jól jönne. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 20. 11:28
 4/9 anonim ***** válasza:
2015. aug. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért a magyarvagyok-on már vannak idejétmúlt dolgok. Többek között a díjakat se kell már csekken fizetni, sokkal egyszerűbb a bankkártya, és nem kell sorbaállni a postán sem.


Ha megvetted az autót, akkor a legrövidebb időn belül kötni kell biztosítást, nem csak azért, mert nem szabad közlekedni anélkül, hanem mert a biztosítás nélküli napokra fedezetlenségi díjat számítanak fel.

Ha ez meg van, akkor nyugodtan közlekedhetsz 15 napig a járművel, csak legyen nálad az adásvételi. Nem vagy köteles rögtön rohanni, de van ahol eredetiség vizsgálatra is várni kell pár napot, így érdemes elkezdeni időben a ceremóniát.

2015. aug. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 SándorÚr ***** válasza:

Én volt, hogy December 22.-én vettem kocsit de nem mentem az okmányirodába csak Január 2.-án, gondoltam megúszom az éves súllyadót juhééé, aztán az okmány irodában adtak egy két héttel későbbi időpontot, hát de mondom nem lesz baj a 15napból kifutunk? a hölgy bizonytalanul ingatta a fejét, hogy "hááát neeem,"

na végül nem is lett baj, de be kellett fizetnem a súlyadót is December 22től kezdve, úgyhogy nem lehet itt ügyeskedni már semmit sem, bezzeg az orbán meg a gyurcsány...

2015. aug. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Szóval elmegyek az eladóhoz, megírjuk az adásvételit 2 tanúval, átadom a pénzt, ő átadja az autó papírjait, és mindenki boldog.

De attól még az övé az autó, nem? Ezek szerint ha jól értettem, csak a biztosítás kötelező azonnal? A többi pedig várhat még 10-12 napot. Vagy van valami más költség is?

2015. aug. 20. 15:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Abban a pillanatban hogy megvan neked is az adásvételiből egy példány és kifizetted a kocsit az autó a tiéd. Itt kitudod számolni mennyi lesz a kocsi átíratása a biztosításon felül. Először megkötöd a biztosítást mert az tényleg kell. Utána 15 napod van arra hogy megcsináltasd az eredetvizsgát és átírasd az autót.

[link]

2015. aug. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 egySanyi ***** válasza:
Saját érdekedben törekedj arra, hogy az eredetvizsgát is az eladó csináltassa meg.
2015. aug. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!