Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw 728i E38 feszítőgörgő...

Bmw 728i E38 feszítőgörgő csörög, cserélve lett és még mindig. Ismeri valaki a problémát?

Figyelt kérdés

Egy e38 728i-ről van szó 1999-es évjáratú.

A motortérben a hűtő mögötti három feszítőgörgőnél csörgő hangot fedeztünk fel. Kicserélték mind a hármat (eredeti bmw görgőkre) de az is kiderült, hogy a legfelsővel van a probléma. A vadi új görgő kb egy napot ha bírt de ismét csörögni kezdett. Visszavittem megint kicserélték de ugyancsak kb egy nap után visszatért a probléma. A szerelő azt mondta nem tudja elképzelni mitől lehet ez mivel ott minden rendben működik a görgő körül. A csörgés üresben halkabb de előre vagy hátramenetbe téve a váltót felerősödik a hang. A váltó automata. Ha fújt rá a görgőre egy kis WD-40-et vagy tett rá egy kis zsírt akkor egy pár percre elhallgatott. Itt tartunk jelenleg egyszerűen senki nem tudja mi a baj. Abban reménykedem valaki már találkozott ezzel a problémával és tudja a megoldást!



2015. aug. 21. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Mellé nyúltatok, nem az volt a hibás alkatrész.
2015. aug. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is az a gyanúm mint az elsö írja. Ha a váltóval függ össze, elletmond azzal hogy görgö lenne.


De ha mégis a görgö hal meg, akkor lehet hogy valami márkátlan? Nekem 5-ösöm van, amibe az elözö tulaj gagyi féktárcsákat tett, 10k kilométer után rázta a kormányt, egyszer leesztergáltattuk, majd 1000km után kezdödött. Most rendeltem ATE-t, igaz az a duplájába került, de remélem rendben lesz.

2015. aug. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért azt jó lenne tudni, hogy ami eredetileg volt benne, az hogyan kezdett el csörögni. Vagy már így vetted?
2015. aug. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!