Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nosztalgiából szívesen vennék...

Nosztalgiából szívesen vennék egy jó állapotú 125-150-es MZ-t, vagy kis Simsont második motorként. Lehet még ezekhez új alkatrészeket kapni, vagy reménytelen, és felejtsem el?

Figyelt kérdés
Mz, Simson
2015. aug. 22. 10:24
 1/8 cselez ***** válasza:
100%
Minden van hozzá! Székesfehérváron a Fecskeparton van egy bolt, az ürge csak ezekkel foglalkozik, bármit megszerez és a raktárkészlete is hatalmas.
2015. aug. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni,csak nem eredeti NDK-t,hanem mindenféle "német minőség!"-gel feliratozott isten tudja honnan származó cuccokat.

Én is vettem már vatta új komplett karbit,alig ment vele a Simson,amikor meg állítani akartam rajta.beletörtek a fúvókák.

Úgyhogy így megy ez...

2015. aug. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak hozzájuk új alkatrészek. Még választék is van. Van olyan, amit be sem lehet szerelni, akad olyan, amit be lehet, de a méretei nem jók, de még olyan is van, amit be tudsz szerelni és jónak is néz ki, csak két hét után megadja magát. Minden van az utángyártottak közül.

Meg van gyári alkatrész is. Méregdrága, de legalább kevés helyen lehet kapni. Csak akkor vágj bele, ha van biztos alkatrészforrásod, ahol tényleg gyári alkatrészeket kapsz, mert különben reménytelen szívás lesz a motor.

2015. aug. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A keleti utángyártott alkatrészek zöme sajnos vállalhatatlan minőségű. Ezen kívül ajánlom hogy gyári motort vegyél, mert azzal nem lesz annyi gond.
2015. aug. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél nyugodtan!

Falun minden második háznál akad donornak való motor, amit fillérekért megvehetsz.

2015. aug. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

Ha nosztalgiázni akarsz, akkor miért ilyen NDK gyöngyszemeket akarsz venni?

Ajánlanám a következő motorokat, amik valóban nosztalgikusak és persze mai napig megcsodálják őket:

1974-ből Moto Guzzi 350 GTS Quattro (4 hengeres)

vagy

1979-ből egy Moto Guzzi V35

vagy

1977-ből egy Ducati 500 Sport Desmo (örököltem egy ilyen motort 7 éve, imádom, igazi retro).

2015. aug. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
természetesen az általad nevezett motorok se rosszak, csak azért mágsem hasonlíthatóak nosztalgiában az álltalam említett motorokhoz, de ha tudsz szerezni egy igazán jó állapotut akkor nagyon jó lehet.
2015. aug. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sokat segítettetek, mindenkinek nyomtam egy zöldet. A Moto Guzzi válaszhoz annyit, hogy nem merek olyan mocit venni, amihez nem értek, és baj esetén mindig irány a szerviz.Ugyanígy vagyok egy Honda CM-el is, hogy bár jól néz ki, félek megvenni a drága alkatrészek miatt. Erre a projektre csak olyan 100-200 ezer Ft-ot áldoznék --rendszámmal együtt.
2015. aug. 22. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!