Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány nélküli vezetés...

Jogosítvány nélküli vezetés kétszer is, mi a büntetés?

Figyelt kérdés
Kétszer vezettem jogosítvány nélkül, ebből egyszer igazoltatáson derült ki, egyszer pedig meghúztam egy parkoló autót és mivel nem fogadta el a betétlapos verziót a másik fél, kijött a rendőrség és úgy buktam le. Milyen büntetésre számíthatok?

2015. aug. 23. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Reméljük örökre eltiltanak.
2015. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

"mivel nem fogadta el a betétlapos verziót a másik fél"


A betétlapra rá kell ám írni, hogy ki vezetett, tehát nem is tudta volna elfogadni.


A bünti jó eséllyel 150-300e közötti pénzbírság az ismétlődés miatt, kategóriaszerzéstől eltiltás (tehát x évig nem is lesz jogsid) és természetesen a károsult zsebből történő kifizetése, mivel a biztosító nem fizeti az általad okozott kárt.

2015. aug. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

először is megbüntetnek, mert kárt okoztál..aztán jogosulatlanul vezettél...ráadásul visszaesőként...


alsó hangon két évre eltiltanak mindenféle jelentkezéstől, de lehet hogy több..

aztán még egy szép summával gyarapíthatod az ország bevételét...(is)

ez úgy saccperkábé háromszázezer..


kicsit belehúzol, és máris összespóroltad..


vagy... vagy leülöd, illetve kéred a bírót, küldjön közmunkára árkottisztítani...


van választék...

2015. aug. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
2. alkalomra inkább 5 szokott lenni a bevett gyakorlat.
2015. aug. 24. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!