Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Két fajta motorolaj lehet...

Két fajta motorolaj lehet egyszerre, egy időben a motorban?

Figyelt kérdés
Egy régebbi típusú sportmotorban most 10w40-es castrol van. Tölthetek-e után 20w50-es repsolt bele - csak fél litert. Köszi a választ előre is!

2015. aug. 25. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Alapszabály, hogy a korszerű motorolajokat nem keverjük egymással, mert lehetnek bennük olyan adalékok (habzásgátlók, antioxidánsok, emulzióstabilizátorok, berágódásgátlók, stb.) amelyek egymással keresztreagálnak, és üledéket képeznek, amelyek károsak lehetnek. Különösen igaz ez a többfokozatú motorolajok eltérő variánsaira. Ez az elmélet.

A gyakorlatban pedig ennek a kockázata igen alacsony, elég sok motorolaj-kenőképességet mértem már, és egyik se ment tönkre attól, hogy összekeverték egy másikkal. Ha aza dott motorhoz megkövetelt teljesítményszinthez elegendő, az a motorolaj aligha fog bajt okozni.

2015. aug. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tényleg csak 3-4 decit öntenék bele maximum, míg megjön az új olaj, aztán szűrőstől-mindenestől lecserélem az egészet.
2015. aug. 25. 17:04
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem nagyon szoktuk keverni az olajakat. Ha a szükség úgy hozza, hogy ez mégis megtörténik, akkor viszont csak azonos alapolajakat szabad keverni. Vagyis ásványihoz csak ásványit, szintetikushoz csak szintetikusat szabad önteni. Egyszerű, alacsony teljesítményszintű olajaknál ritkán van ebből probléma, mert azokban kevés adalék van. Magas teljesítményszintű, agyonadalékolt olajoknál szokott inkább baj lenni ilyenekből.

Ha azonos a két alapolaj és rátöltesz fél litert, nem lesz belőle baj. Még abból sem, ha pár napig így járkálsz vele - lehetőleg nem úgy, hogy most teszed meg az idénre tervezett európai túrát. Abból szokott baj lenni, mikor a motorból dől az olaj, a paraszt meg mindent beleborít, hogy ne legyen száraz a nívópálca és úgy hajtja évekig olajcsere nélkül, mert úgy van vele, hogy ha a csereperiódus alatt úgyis rá kell tölteni annyit, amennyi benne van, akkor nem is szükséges a csere.

2015. aug. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De csak szerintem lenne túl sűrű a 20w50 egy sportmotorba?
2015. aug. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#3. Persze, hogy sűrű. Mikor megvettem, ilyenre cseréltem, aztán csodálkoztam, hogy miért nem indul be normálisan elsőre, meg hogy hidegen miért nem lehet egyszerűen váltani, csak a 3. kuplungolás után. Na de most 2,5 liter castrol actevo van benne, ebben menne max. 3 deci repsol, és így járnék vele kb. 100 km-t. Annyi, hogy már bőven 20 év felett járunk, ezért aggódok, vagy inkább csak "tam", mert ahogy elnézem, nemigen lehet baja a válaszok alapján. Tuti mehet akkor? :)
2015. aug. 25. 18:08
 6/10 A kérdező kommentje:
Valami lehet vele, mert 6k km alatt elillant kb. 2 liter olaj.
2015. aug. 25. 18:09
 7/10 A kérdező kommentje:
Teljesen hülyeséget írtam az egyik mondatomban. Nincs már ebben 1 liter 10w40 sem, mert világít az olajlámpa. 8 deci ilyen 4 deci amolyan. Így is rózsás még a helyzet?
2015. aug. 25. 18:16
 8/10 anonim ***** válasza:

ha egy útra kell, nem lesz baj, de mint írtam hideg időben macerás..

hol folyik el az olajad? esetleg régen ellenőrizted a szintet?

2015. aug. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hol folyhatott el. Legutóbb - bevallom töredelmesen - 2000 km-el ezelőtt ellenőriztem.
2015. aug. 25. 19:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha folyik az olaj, akkor inkább azt kéne orvosolni, mert ha bekevered az olajat, még ennél nagyobb baj is lehet.

Bár, már most is lehet, hogy kuka a motor, de a kevergetéssel, biztos gáz lesz.

2015. aug. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!