Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » TDI olajcsere előtt szoktatok...

Petya183 kérdése:

TDI olajcsere előtt szoktatok valamivel kimosni a motort?

Figyelt kérdés
Olaj olajszűrő és üzemanyagszűrő csere lesz, nem tudom milyen olaj van most benn de Mobile1 lesz bele töltve (gondolom az elég jó) előtte érdemes valamilyen szerrel átmosni? Valami adalékkal, vagy csak leengedem és bele az új? Golf 4 90le
2015. aug. 26. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell semmilyen adalék, kicsit járatni majd utána leengedni. Ne felejtsd el visszatekerni a csavart és mehet bele az új. Ezek a szintetikus olajok úgyis teli vannak adalékokkal, egy normál motor nem igényel semmi többet.
2015. aug. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na igen volt már rá példa hogy a csavar kimaradt... Esetleg tudnál ajánlani valamit hogy mobil1 olajból milyen viszkozitásut tegyek bele?
2015. aug. 26. 18:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez még a sima adagolós dízel ugye? Én így hasraütésből 10-15W40-ben gondolkodnék.
2015. aug. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha normális olaj volt benne és rendszeresen volt cserélve, akkor nincs ok a "mosásra".
2015. aug. 27. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon kiakarod mosni, akkor engedd le, tegyél bele valamilyen gazdaságos olcsó olajat, menj vele 50-100 km-t és ismét cseréld le (most már a szűrővel együtt), az általad választott olajra.
2015. aug. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sem mosnám semmivel.

Ugyan nem VW konszern terméke az autóm, de szintén turbódízel (de már CR), intercoolerrel.

Nekem a Mobil1 ESP 0W40 nagyon bejött. Pedig nekem se új már az autóm, 10 év, lassan negyed millió km (valós?) benne van.

2015. aug. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!