Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi legyen az első autóm?

Tike94 kérdése:

Mi legyen az első autóm?

Figyelt kérdés

Lassan autóvásárlás előtt állok és elég tanácstalan vagyok. Ha tudnátok segíteni annak igazán örülnék.


Ami fontos:

- Alacsony fogyasztás

- Megbízhatóság


Más nem igazán érdekel nem vagánykodni akarok ebből már kinőttem :) Suzuki és Daewoo Tiko amit kizártam :)

Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. aug. 27. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Golf TDI
2015. aug. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Nekem az első autóm(2009-ben) egy 1996-os renault clio volt, benzines. Keveset fogyasztott, olyan 4-5 litert 100 km-n, én főként városban használtam. Csak a kopóalkatrészeket kellett benne szervizelni, más baja soha nem volt hála égnek. Sokan fikázták már akkoriban is, hogy francia autó, meg sz...r az elektronika benne, de nekem nem volt vele bajom. Arra tökéletesen jó volt, hogy megpadkázzam, neki tolassak a villany oszlopnak, stb. :-) Aztán vettem egy VW golfot, azzal rengeteg bajom volt, így gyorsan meg is szabadultam tőle. Következő autóm egy Volvo s40 volt, öregecske, de az aztán stabil volt. :) Most egy 5 éves Volvo v50-em van, 2000-es dízel, nagyon szeretem, nagyon stabil, megbízható. Nem tudom, hogy árban mi fér bele neked, de ha van rá lehetőséged, én a volvot meleg szívvel ajánlom, nekem nagyon bejött.
2015. aug. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Micra/Colt/Jazz/Yaris
2015. aug. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az addigi válaszokat. Nem szeretnék sokat költeni rá átírással 300.000 forint körül gondolkozom.
2015. aug. 27. 14:33
 5/12 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért Corsa B, Astra F
2015. aug. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Jéézusom Renault Clio fél évig volt meg. Keveset evett az oké, amúgy a gatyám ráment. Hibalista: önindító, generátor, hengerfejtömítés, hűtőcsere, folytonos elektronikai problémák, fűtés stb. 3x trélerrel hozták haza. Golf III tdi agyonverhetetlen megbízható igavonó 4 liter/100km. Ennyi pénzből sajnos nem kapsz. Azóta váltottam csak Toyota ha a megbízhatóság a cél.

300-ból csak az átiratás biztosítással együtt kb 70 ezer tehát 230 ezer marad az autóra. Nem beszélve olajcsere az szinte kötelező vétel után a motorba és a váltóba meg egy levegőszűrő az megint egy tizes (minimum) és jó ha van egy kis tartalék az esetlegesen felmerülő hibákra. Tehát gyakorlatilag 200 ezer a normális keret az autóvásárlásra.


Lehet ennyiért jó kocsit venni de azt ki kell várni és nincs sok választási lehetőséged szóval komprumisszumot kell köss. Fiat, Ford kilőve szívás mind a kettő. Opel Corsa, Astra ezek jók itt a rohadásra kell figyelni Astra hátsó alváznyúlvány porrá tud rohadni nem is gondolnád miközben az autó kívül-belül gyönyörű :) Tudom hogy Suzuki kilőve számodra :) De azért elgondolkodnék a pénzügyi kereted nézve. Nagyon megbízható, filléres alkatrészek, kis fogyasztás, alacsony szervizigény. Az 1.3-as jó választás lehet.

2015. aug. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igazából ez ilyen tanuljak meg normálisan vezetni autó lenne. 1-1,5 után meg vennék valami normális autót. Suzukit nagyon nem szeretnék, a családban van 2 is. Mindkettővel csak a baj van. Igaz, hogy filléres a javítás,de minden hónapban van vele valami. Szerintem 100.000 forintba nem kerül egy átírás :)
2015. aug. 27. 16:32
 8/12 A kérdező kommentje:
El tudok valamennyire rugazkodni az ártól, nyílván nem 50.000 forinton fog múlni. Úgy számoltam, hogy az autóra 230-250 maradhat azért meg marhasok típus van a hasznaltauto.hu oldalon csak azt nem tudom mit érdemes megvenni.
2015. aug. 27. 16:40
 9/12 anonim ***** válasza:

Senki nem írt 100 ezret az átiratásra, hol látsz te ilyet.? na most végig pörgettem kíváncsiságból a használt autót :D nos igen van pár ami vállalható. Amit a 3. is írt Micra, Colt plussz Opel vectra, astra. Azzal meg ne fárassz hogy a Suzuki örökké meghibásodik ráadásul 2 is van a családban faék egyszerűségű autó persze olajat azon is kel cserélni meg fékbetétet :)

válasz kedvedre autót, sok sikert

2015. aug. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Csak a nővérem 3 a ajtós suzukira kb 150.000 forintot vert rá. Fékek, padlólemez és küszöb lakatolás, kipufogó, futőművel is volt valami nem vagyok ennyire benne.
2015. aug. 27. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!