Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ennyi pénzért milyen autót...

Ennyi pénzért milyen autót tudok venni?

Figyelt kérdés

300.000 maximum 370.000 ft-om van rá.


Olyan helyre kell ahol a tömegközlekedés elhanyagolható, azonban minden messze van, tehát igen csak létszükséglet, napi használatra kell. Így fontos az elfogadható mszaki állapot, kis fogyasztás. Nem akarok többet költeni havonta az autómentőkre, javítgatásokra mint az üzemanyagra.


Nézegettem ugye a jó öreg Suzukikat, viszont irreálisan drágának tartom őket. 56.000 km-rel ugyan szép állapotban, de egy fapados 20 éves Swiftet 500.000 ft-ra tartottak... én azért ennyit nem akarok érte adni.

200 és 300 ezer ft. között viszont csak 1000-es motorral felszerelt roncsokat találtam, ráadásul autópálya is van a történetben, tehát az 1000-es motor kevés.


Gondolkoztam és eszembe jutott, hogy mi lene, ha más irányba tekingetnék, mondjuk Golf 3, Opel f Astra. A Suzukihoz eddig azért ragaszkodtam, mert olcsó a javítási költségei, hasonló ár kategóriában láttam Opelt, viszont arról pedig itt az oldalon azt olvastam, hogy gyakran ott hagy az út szélén. Szóval milyen kocsik után érdemes néznem ezen kritériumok mellett?



2015. aug. 30. 00:32
 1/9 anonim ***** válasza:

370 000 csak az autóra, vagy a kötelezőkre és átírásra is ? Mert ez utóbbi kettő mondjuk egy 100-as.


Ennyiért tényleg csak Swift van. 300 körül már találsz ABS-est, klímást, esetleg 1.6-os Sedant.


Az Opelok,Golfok sem rosszak, csak hajlamosabbak a rohadásra, mint a Swiftek ( persze ez is rohad ), de 400 000-ig azért F Astrából akad kínálat ( úgy is alkudsz belőle egy 30-at és akkor már belefér a keretbe ).


Ha jó az autó és mindent meg kap időben, akkor egyik sem hagy az út szélén. Még az Opel sem. Ha elhanyagolsz egy Swiftet az a faék motor is össze tudja okádni magát.. :D

2015. aug. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tudom, egy 1000-es Swiftet megakartam venni mikor az automatához mentünk vele, kiszakadt a bal első féltengelye. :/


F Astrákat láttam, de mind magas km állással. (170.000-200.000 km)


370 átíratás nélkül. 50 ezerbe kerül az átírás + eredetiségvizsga, nem?

2015. aug. 30. 00:59
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

már megint a km állás... ember, az a 180-200 amit látsz ezekben az igáslovakban jó 4-500-nak is...


féltengely egy swiftbe ennyibe kerül:

[link]


ez neked probléma? mert akkor ne vegyél semmilyen autót...

2015. aug. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Na jah az óraállás. Te mennyit mennél vele naponta? Azt szorozd 6000-rel majd adj hozzá 10 000-ret és megkapod mennyit hajtanál bele 20 év alatt ( mert ebben az árban 106+ éves autók vannak ). Gyanítom neked sem fog 200 000-nél kevesebb kijönni.


Ne a futást nézd idős autónál, hanem az állapotot.

2015. aug. 30. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fiat Punto? Tudom, hogy olasz meg ilyenek, de elég egyszetû, komolyabb baj nem lenne vele. A Golfok szét vannak hajtva, nehéz belôlük jót talalni.
2015. aug. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Km órát soha ne nézz, mert nagyon át leszel baxva. Örömködsz hogy de jó 250 ezerért kaptam egy kocsit aminek csak 110 ezer van az órájában..Ja az órájában, de minden más alkatrészében meg 510 ezer.
2015. aug. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha megbízhatót akarsz amit nem kell havonta szerelni és bírja a gyűrődést, akkor régi japán gyártású kocsikat nézel.
2015. aug. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
vegyél egy zsigulit! jó lesz az neked ganét szállítani! :D
2015. aug. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 veterán vas ***** válasza:

Vegyél egy Feliciát. 200ezer-körül már kapsz életképeset. Marad még pénzed is a fenntartásra, apróbb javításokra. Nem megvetendő, hogy minden utcasarkon kapsz alkatrészt fillérekért.


Tipp:

ha max. 300-ból gazdálkodsz, akkor a vételár ne legyen több 200-nál. ;)

2015. aug. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!