Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mondeo, Octavia vagy Passat?

Mondeo, Octavia vagy Passat?

Figyelt kérdés

Autóvásárlás előtt állok. Mindenképpen Németországból szeretnèm behozni. Az autóra tisztán 2mFt van, szükség esetén ez a keret 1-200 000 Forinttal megtoldható.

A jelöltek:

Ford Mondeo MK III, lehetőleg 2004-es facelift utáni szériából. Mindenképpen kombi, minél magasabb felszereltséggel.

Skoda Octavia II, még a facelift előtti, mindenképpen kombi, minél magasabb felszereltséggel. Ennyiért már RS-eket és L&K felszereltségű darabokat is találtam.

VW Passat V, kombiban, minél fiatalabb és minél jobban felszerelt legyen.



Mindenképpen manuális váltóval, és a sok városi (Budapest) valamint sportos, dinamikus használat miatt egy erősebb benzines előnyben, de ha úgy van, dízel is jöhet.


A Mondeo tetszik legjobban, de régebbi, és ahogy hallottam annyira nem megbízható mint a Skoda. A Passat elsősorban márkapreferencia miatt tetszik, és azért mert rengeteg van belőlük, így van minden hozzá, és szakértő kéz is akad.


Melyiket ajánlanátok, és miért? Milyen motorral?


Köszönöm a válaszokat!



2015. aug. 30. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:

mondeó-bol ne a 131lovasat és passatból skodából ne a PD-seket


RS-t nem vennénk nem azért vették hogy szépen kultúráltan közlekedjen vele

2015. aug. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
nyugodtan vegyél PDset jók azok De én javasolnám esetleg az A4 es audit nekem 2.0 PD motor van benne amit mindenki szid... noss baromi sok kilométerem van vele és nyekkenés nélkül megy :D 5 literes fogyasztással ami azért nem olyan rossz :D de ezt a passat is tudja ^^ ugyanaz az egész :D többit nem ismerem :D
2015. aug. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
2 M-ért már Mk4-es Mondeokat adnak, én a helyedben olyat vennék 2.0 Tdci motorral. Azért mert jobb mint az itt felsoroltak, ha nem hiszed próbáld ki.
2015. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Mondeot nem ajánlom, az Octavia pedig kisebb mint a Passat és a Mondeo. Én a Passatot ajánlanám, 1.9 PDTDI motorral nagyon megbizható. Ha meg benzinest szeretnél, akkor 1.8T-vel vedd, az is megbízható és nagyon jól megy.
2015. aug. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Mondeo ez nem kérdés, kívűl-belűl szebb mint a skoda és passat, futómű váltó kormány is jobb. fékje kicsit elmarad a vw től.


motorja épp olyan jó a (136 és 140le PSA konszern motor) PD elem 140.000ft/db ha beszariik és befog akárki akármit mond a PSA/ford injektor meg 35.000/db

Nem véletlen állt át a faúvé is a CR dízel motorokra pár év után belátták hogy zsákutca a PD

2015. aug. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Tényleg vannak újabb szériás autók ennyiért.

Dízelest nem merek venni ilyen kategóriábán.

Passat VI kombi 1.4, 1.8, 2.0 TSI, Mondeo MkIV 2.0 benzint néztem. Nagyon, de nagyon szép darabokat találtam.

Meg szabad venni ezeket ennyiért?

2015. szept. 1. 06:27
 7/7 Unari válasza:
58%
Mondeo. Jobb futómű, jobb motor, láncos vezérműhajtás, megbízhatóbb autó. Volt passatom, csak a pénzt vitte. A modeóhoz még hozzá se kellett nyúlni az elmúlt hét évben Magyarországi flották 80%-ban ford flotta. Nem véletlenül.
2015. szept. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!