Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kisebb festék kopásokra,...

Kisebb festék kopásokra, karcokra jó a festék spray? Mennyire látszik, hogy az mással lett lefestve?

Figyelt kérdés
2015. szept. 2. 07:25
 1/5 A kérdező kommentje:
És mennyire tartós?
2015. szept. 2. 07:28
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Autót csak alvázon fújkálj össze, esetleg visítva fekete lökhárítót felcsiszolva, lepucolva, levéve le lehet fújni. De fényezett felületet ne fújkálj! Kisebb karcra vehető javító festék, sőt, színkód alapján ki is keverik festéküzletekben, nem horror áron, ez finom ecsettel miliméteres, fél miliméteresen felvihető, majd pasztával elég tűrhető eredményre polírozható. A festékspray színben és állagban is elüt, még a fehér is, fehérből is van ezer árnyalat.

Ja, és persze, hogy nem tartós, előkészületlen, pláne viaszolt felületről lehámlik.

Na mondjuk, van azért az a rozsdaboglya, amin nem gond, mert már mindegy neki.

2015. szept. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bűdös nyúl megírta szépen a lényeget!Pacsi
2015. szept. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Látok ilyen spray-s próbálkozások. Mind OKÀDÈK. És még ha elö is van készítve, nem fog közel Sem úgy tartani meint egy 2 komponensü.
2015. szept. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vizéli László ***** válasza:
Az első autómon amit szerettem, de abszolút szívás volt az 5 év míg nálam volt. Sárvédő ívet lakatoltattam ki rajta. A 2 ív fényezésére első ajtótól hátsó lökiig 60 ezret mondtak árajánlatnak. Hát gondoltam annyit nem ér az autó hogy annyiért fényeztessem, megcsinálom magam és lesz amilyen lesz. Vettem sprays gittet vagy mit, színre ki kevert festéket és lakkot. Szép volt, nem ütött el, hozzá nem értő nem nagyon mondta volna meg hogy azt nem fényező csinálta. 3 nap után megrepedezett a lakk. csúnya volt. Valahol a festék is pergett róla, a lökös sarkainál. Tehát a minőségére és tartósságára ezzel a történettel válaszoltam is tapasztalatból :) Én is hibajavítót ajánlanék ha nem olyan nagy felületen sérült a fényezés. Ha nagyobb és viszonylag újabb autóról van szó, akkor inkább vidd fényezőhöz aki biztosan jól meg fogja csinálni.
2015. szept. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!