Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az egyik ismerősöm bal lábbal...

Az egyik ismerősöm bal lábbal fékez? Ez reális? :S

Figyelt kérdés

Ha csak simán kicsit lassítani akar, akkor ballal fékez ha vissza akar váltani akkor jobbal.

Én mikor próbáltam ballal fékezni azthittem lefejelem a kormányt, gondolom azért mert a bal a kuplunghoz van és nem fékezésre, de amúgy mi haszna van?

No meg azt vettem észre, hogy még nyomja a gázt egy kicsit de a féket is :S ilyenkor mivan?

A4-ese van.. Evvel nem öli a motort??

18/F



2015. szept. 2. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Én meg bal lábbal tartom a gázpedált, ha jobb lábam kiáll már, mert nincs nekem tempomat.
2015. szept. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Csak majd a rendőrnek is merje megmondani, ne hazudozzon össze vissza. Nem normális bal lábbal fékezni közúton
2015. szept. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hmm, hát csak úgy tudom elképzelni a dolgot, hogy falu előtt mondjuk lassít egy kicsit, és akkor poénból ballal fékez (mert hát más érrtelme nincs). De megállni sem lehet így, hiszen oda kuplung is kell.


"No meg azt vettem észre, hogy még nyomja a gázt egy kicsit de a féket is"


Kicsit beteg az ismerősöd, az tuti.

2015. szept. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlás és megszokás kérdése, simán ki lehet alakítani rossz szokásokat, bár furcsa szokás meg kell hagyni de ha eddig nem okozott balesetet, akkor nincs nagy gond.
2015. szept. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A motort nem öli. DE !!! Ha nem volt baleset , majd lesz. Biztos kevés még a gyakorlata és próbálkozik minden félével. De nagyon rossz szokás lesz. A reflexekre van mikor nagy szükség van.
2015. szept. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
1 válaszoló! Olyat én is szoktam , ha hosszú autópályás utam van! :DD
2015. szept. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is próbáltam már poénbol.Hát nagyon fura volt.Töbször nem is csináltam.De ha valakinek automatája van akkor simán rá lehet szoni.Ott nincs probléma.Pl ha Gokartozok ott ballal kell fékezni.Egyből probléma nélkül tudtam normálisan fékezni.Nem is volt fura.
2015. szept. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 11:07


Na ott szoktam én is nyomni. :D

2015. szept. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem nem jott be mert "ugyetlen" hozza meg a bal labam, de rallyban sokan hasznaljak.


Van ilyen paragrafus a KRESZ-ben, hogy a bal lab a kuplung felett van vegig? Jo tudni...

2015. szept. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
47%
Rally-ban is így csinálják, nekem is megy kicsit gyakoroltam és pl piros lámpánál kirakom üresbe és ballal simán lefékezek úgy mint ha jobbal fékeznék egyáltalán nincs benne semmi veszélyes vagy furcsa gyakorolni kell csak.
2015. szept. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!