Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg ilyen rossz a GM...

Tényleg ilyen rossz a GM motorolaj?

Figyelt kérdés

Annyi a story, hogy szívességért cserébe kaptam ismerősömtől egy bontatlan 10W-40 GM motorolajat, mert a kocsimba esedékes volt már az olajcsere (régi Swift, 1.3, 13 ezret mentem az előző csere óta). Általában Castrolt töltök bele, de úgy voltam, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát, vettem szűrőt aztán le is cseréltem otthon. Szépen, csendesen jár amúgy.


Aztán azért gondoltam utána olvasok kicsit, mit írnak erről az olajról, és sajnos szinte mindenhol csak szidták, írtak olyat is, amiben biztosra mondták, hogy ez az olaj vágta haza a motort. Meg hogy bármit, csak ezt ne.


Nem szeretném azért a vadiúj olajat leereszteni megint, plusz venni egy másikat, arra gondoltam, hogy kevesebb után lecserélem, mondjuk max 10 ezernél. Károsodhat addig számottevően a motor?


Annyit még hozzáfűznék, hogy sokat megyek az autóval, heti kb 300 kilométert, főleg városon kívül.



2015. szept. 2. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz tőle semmi baja... nem kell minden marhaságot elhinni, aki 30 ezrenként is sajnálja az olajcserét, ne csodálkozzon, hogy tönkremegy a motor, akármilyen olajat rak bele...
2015. szept. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vizéli László ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Ha az autód előírásnak megfelel a minősége, kutya baja nem lesz tőle. 10-15000km vagy egy évre rá meg úgyis lecseréled. Azoknál problémás inkább akinek mondjuk A3/B4 gyárilag előírt minőségű olaj helyett gyengébbet tesz az autójába, ráadásul le se cseréli időben. Hagyd benne nyugodtan, semmi baja nem lesz az autódnak tőle.
2015. szept. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz. Nekem 140000 km van az Isuzu dízelben s azt kap. Igaz gyári olajszűrővel és a megfelelő szabványú Opel olajat de csak komoly helyről véve. Kutya baja a gépnek tavaly -18 fokban is indult 2 rossz gyertyával. Ja s időben cserélem.
2015. szept. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat aki ilyet töltött az autójába és később elromlott a motorja. De azt is tudni kell, hogy nem cserélte le az olajat 3.5 évig arra hivatkozva, hogy nincs még meg a cseréhez szükséges 15 000 km. Megromlott az olaj és 3 évesen már nem kent megfelelően. Egyesek nem hallottak arról, hogy évente ajánlott lecserélni. Arról sem, hogy az ajánlott km számot sem érdemes megvárni, hanem már előtte ajánlott jóval a csere, mert a gyári ajánlás a legideálisabb körülményekre vonatkozik, ami a mindennapos használatban nincs meg.
2015. szept. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy számolom, hogy kb jövő tavasszal lesz benne plusz 10 ezer, akkor szerintem a biztonság kedvéért lecserélem majd. Amúgy is max 15 ezrenként mindig le szoktam cserélni akármit is töltök bele, ezen ne múljon.
2015. szept. 2. 15:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Az autómba 5w30-as (GM Dexos2) az előírás. Ezt eddig majdnem mindig GM olajból kapta.

Hozzáteszem 10 éves és 240.000km van az autóban, ráadásul dízel és kutya baja. Semmilyen olajra visszavezethető meghibásodásom még nem volt. Pöccre indul hidegen-melegen, jól húz, műszakin is zöld matricát kapott megint. 15.000km-enként cserélem benne az olajat. Heti 600-800km-t megyek főleg autópályán. A 15.000km alatt egy deci nem fogy az olajból. Szóval nekem nincs vele semmi bajom. A 10W40-est viszont nem használtam még.

2015. szept. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!