Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51 világítás kB 5...

Simson S51 világítás kB 5 mpig ég utána nem, mi a probléma? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Tekercsről megy a világítás, nincs akksi. Az első a világító Tekercsről a hátsó a töltő tekercs féklámpa pólusáról. Mind a kettő elromlott. A tekercs réz és a vasmag közti Forrasztás elengedte magát, nem zárt az áramkör. Azt mondták cseréljem ki őket 12v osra (eddig minden tekercs 6vos volt de 12 vos izzók voltak benne és minden jó volt) ki is cseréltem mind a két Tekercset, oda forrasztottam vissza. Vezetékeket ahol a másikon voltak. Vissza minden, be indítom, ekkor az első lámpa jó de a hátsó lámpa vezetékére nem is érkezett áram. Azt mondták a gyújtás kapcsolótól húzzam át egy sima másik kábellel az áramot az első lampától a hátsóéhoz, így is tettem ekkor jó volt a világítás. Ez volt tegnap délután, ma indulok reggel sötétben munkába, kiérek az utcából és elkezdte azt csinálni hogy bekapcsolom és kB 5-10 mp ig ég aztán elalszik mindkettő, ekkor Lekapcsolom, pár mp után vissza és újra ugyan ez..

Mi lehet a probléma?



2015. szept. 3. 08:25
 1/3 anonim ***** válasza:

- nézd meg a tekercset, nem-e csak kontakt hiba

- 12V-osnál egy tekercsről megy az első és a hátsó világítás, míg a 6-nál kettőről

- ne csodálkozz, hogy megadták magukat a 6v-os tekercsek, ha túlterheled őket a 12-es égőkkel

2015. szept. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
"ne csodálkozz, hogy megadták magukat a 6v-os tekercsek, ha túlterheled őket a 12-es égőkkel" dikkk :"DDDDDDDD
2015. szept. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
6v OS égőket ki vagdosta folyton.. Néha még a 12 eset is.. Szét szedtem utána minden Forrasztás a helyén..
2015. szept. 3. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!