Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gyári fogyasztásnál alacsony...

A gyári fogyasztásnál alacsonyabb fogyasztást egy 15-20 éves kocsival városban ellehet érni, ha minden tudása szerint az ember úgy vezet?

Figyelt kérdés
2015. szept. 3. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez túl általános. Milyen kocsival, milyen városban, mikor, ugye...


A városban elég jó fogyasztást lehet elérni, ha nincs dugó és megfelelően vezet az ember. Igazából ott lehet kevesebbet fogyasztani s országúti sebességnél többet, legalábbis kisautókkal. Oké, a legjobb a kihalt országút 50-nel, ott a Yarissal még fagyban is ment 4 l/100km, igaz, a Bakonyban, ami megint segít, síkon azért többet fogyaszt s magashegységekben is. De főúton már esélytelen az ilyen remek érték, azt hiszem, még nyáron is, nagyon pörög a kicsike (pici Yaris, 1.0-s).

Ugyanez van a motorommal, mesés fogyasztása lenne 50-nel, de annyival ritkán megyek vele, hobbimotor, nem városban használom, ha lehet :D


A körülmények sokat számítanak. Időjárás, forgalom (a dugók és a rosszul időzített lámpák tragikusak)...


Viszont a város jó terep arra, hogy kihasználjuk hipermiler képességeinket. Már ha nincs dugó és túl sok lámpa, utóbbinál gond,ha még csak nem is tudjuk, mikor fog váltani, hisz ha igen, s időben látjuk és nincs extrém forgalom, akkor úgy időzítjük az odaérkezést, hogy zöld legyen.

A falvakkal tarkított országút is jó terep, az autópálya nem, ott szinte csak a sebesség van, illetve a pulse and glide, de ez utóbbi nem minden járműnél számít, az én motoromnál pl. semmit, próbáltuk ketten is. Tipikusan azért jó, logikus is és a tapasztalatok is ezt mutatják. A pulse and glide persze városban is működik, ott eleve nagyobb szükség van rá, hol lassítani kell, hol gyorsítani.

2015. szept. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Megint én, beszéltem a párommal erről, ő valamivel többet ért hozzá. Azt mondja, 15-20 éve még nem hegyezték ki az autókat annyira a tesztekre (nem mondta, de el tudom képzelni, hogy még a tesztek sem voltak annyira ideális körülmények közé téve. fogalmam sincs, de ha egyszer fontosabbá válnaka gyári adatok, akkor biztos minden fronton igyekeznek szép számokat kihozni), úgyhogy egy régebbi autónál nagyobb esély van a gyári adatok alá menni.
2015. szept. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!