Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lefoglalt autó kikérése...

Lefoglalt autó kikérése folyamat hogy van?

Figyelt kérdés
saját autómat oda adtam üzembentartói szerződéssel használatra egy bizonyos időre mivel úgy egyeztem ki vele hogy le műszakisztatja és 1-2 hó ig használhatja nos közben bűncselekményt követett el az autóval és lefoglalták. ezt véletlen tudtam meg ismerősöktől akik ismerték az illetőt. De mikor elkapták bő két hete már lejárt a műszakija a verdának. nos mivel kicsit tudatlan voltam oda adtam neki A forgalmit törzskönyvet amit ugyan lefoglaltak. nemrégen írtam egy kérelmet hogy adják ki az autómat, mellé egy hatósági bizonyítványt is (fénymásolt) ami az üzembentartói szerződés visszavonására készült. De még nem csináltam meg azt a lépéseket hogy a hatósági bizonyítvánnyal kötök újra biztosítást a kocsimra aztán visszavonatom a szerződést és csináltatok forgalmit törzskönyvet és műszakit (ezekkel addig várjak míg nem adják ki?)Mit csináljak hogy minél hamarabb kiadják a kocsit? nincs másik autóm ezért kellene a melómhoz. Aki tud normális választ adni az nyugodtan írja le mert patt helyzetben vagyok nem tudom mit csináljak. előre kösz

2015. szept. 4. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Sehogy, a rendőrség ha fejen állsz sem fogja kiadni addig, amíg úgy gondolják szükség van rá bizonyítékként.
2015. szept. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van. Amíg a bizonyítási eljárás tart, addig nem adják ki.
2015. szept. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké de az van hogy már a nyomozást lezárták és az illető ellen gyorsított eljárás volt. Ilyenkor is az van hogy gondolnak eggyet a rendőrök és akkor majd akkor???
2015. szept. 6. 06:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a nyomozást lezárták lehet kell még bizonyítéknak az autó pl.: a büntetőjogi tárgyalás során.
2015. szept. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!