Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó átíratási folyamat...

Sanyóc kérdése:

Autó átíratási folyamat közben változhat-e a tulajdonos?

Figyelt kérdés

Magánszemélyként vettem egy autót (adásvételiben én vagyok a vevő). Megvan eddig az eredetvizsga és a biztosítás. Holnap-holnapután lenne esedékes az illeték és az új forgalmi.

Az a kérdésem, hogy ebben a szakaszban átadhatom-e a cégemnek az autót, hogy mégis cégautó legyen, vagy végig kell vinnem a folyamatot magánszemélyként és csak azután adhatom tovább a cégnek az autót és akkor újra előlről minden kiadás? Segítsetek!

Hogy lehetne a legkevesebb veszteséggel cégautót csinálni belőle?


2012. jan. 1. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Keresd meg az eredeti tulajdonost, és írjatok egy új adásvételit. Mivel az eredetvizsgát nem veszik túl szigorúan, így nem lesz gond, hogy az magánszemély nevén van (de elszámolni nem fogod tudni), azonban ha átiratod a nevedre, és utána kezded újra, az még egyszer annyi költség és illeték!!!
2012. jan. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az eredeti tulajdonos felderítése megoldható (bizományos kereskedőnél vettem, de az adásvételin az eredeti tulajdonos rajta van.)

Biztosítással mi a helyzet? Gondolom újra kötni azt is...

2012. jan. 1. 13:16
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja és az autó vételárat hogyan költségeljem el, ha az eladó nem számlaképest?
2012. jan. 1. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!