Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki megmondaná pontosan...

Tomcsiii24545 kérdése:

Valaki megmondaná pontosan hogy kell autóban elindulni/használni a kuplungot?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a surlódási pontig kell felemelni aztán egy kis gáz és amikor már elindult lassan kell felengedni. De nekem egyszerűen nem megy..mindig berázkódik a kocsi.

#kuplung #autó elindulás
2015. szept. 4. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Esetleg az oktató???

Ez a dolga...

2015. szept. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mikor 1-esben el akarsz indulni, akkor kell 3 másodpercig csúsztatni a kuplungot, hogy finoman induljon el, nem elég 1 másodperc, amíg gázzt adsz. Nem muszáj fokozatosan csúsztatni, elég ha pontosan a fogásponton tartod, és utána simán leveheted a lábad róla.
2015. szept. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De mikor csusztatom akkor kell gázt adni vagy amikor megállok a súrlódási ponton?
2015. szept. 5. 09:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Engeded a kuplungot lassan a fogáspontig, és mikor érzed, hogy mocorog az autó, gázt adsz. Én például már gyorsan engedem a kuplungot fogáspontig, ezért mikor emelem a bal lábam, reflexből adom a gázt is abban a pillanatban. Majd te is belejössz, gyakorolni kell.
2015. szept. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aha értem köszi...:) rendesek vagytok hogy segítetek.
2015. szept. 5. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!