Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mondják, hogy nem...

Miért mondják, hogy nem szabad alufelnit használni télen?

Figyelt kérdés

Tény, hogy a polírozott felniket megmarja a só.


Viszont mi van a sima festett felnikkel? Az autóm 10 éves, ugyanazzal a gyári alufelnivel használták télen-nyáron, semmi marás nincs rajta. Egyszer padkázták meg (azt is nyáron) a festékleverésnél se kezdte ki a só.


Az átszerelgetésnek én se vagyok híve, mióta enyém az autó, beszereztem egy másik gyári garnitúrát, így külön van téli-nyári. 50e Ft-ba került, míg egy lemez garni gyári dísztárcsával 30e lett volna, plusz lépten nyomon lelopják róla.


Innentől nem értem, miért van ennyire törvénybe vésve, hogy télen nem szabad alufelnit használni.


2015. szept. 3. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Amíg az alufelni sértetlen addig nincs gond, mert ezek több réteg speciális védő rétegekkel vannak ellátva.

Ha sérül onnantól kezdve tök mindegy hogy tél vagy nyár, mert nyáron is amortizálódik, nyilván kevésbé mint télen, de akkor is.

Nekem is a nyári szett gyári alufelnin van, a téli pedig lemezfelni.

Szóval röviden, ha sértetlen az alufelni, akkor nyugodtan használhatod télen is.

2015. szept. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az enyém a sérülés után még elment 4-5 telet, és semmi nem történt vele.
2015. szept. 3. 19:57
 3/6 anonim ***** válasza:
a régieket megette a só. A mazda mx5 gyári 96-os felnije ronda volt, nekem azon volt a téligumi. A nyárihoz volt szép felni.
2015. szept. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Apámnak meg 5 év alatt a csúnya fekete lemezfelni tiszta rozsdás, már a dísztárcsa alatt is látszik. Van egy szett alufelnim, amit évek óta használok több autómon is, és olyan mintha új lenne.
2015. szept. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dirtboy ***** válasza:

azért mert a kátyúkat nehezebb havas úton észre venni valamint a padkákat is.

inkább lemez felni törjön vagy hajoljon nagy kátyú miatt vagy sérüljön havas padka miatt mint egy mondjuk egy szép alufelni.

egy olcsóbb gagyibb alufelnit mondjuk le szarja az ember de azért egy nagy,szép és drága felninél már nem mindegy. persze ma már alig látni havat így aztán egyre kevesebb a kockázat is.

2015. szept. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez azért is érdekes mert a lemezfelnik szoktak elég szépen rozsdásodni télen, az alu( mivel aluminimum felni) nem igazán rozsdásodik. A kátyú hibákra meg azt mondom ballonosabb gumival/kissebb átmérőjű alufelnivel simán jó lehet. Pont ezt tervezem nyáron van 17 es alu télen 15 ös lemez ami bűn ronda, disztárcsa szerintem gagyi ezért egy 15 ös kisperemes aluban gondolkodom ami egész pofás lenne még 195/65r15 gumival is, és annyira nem árt neki a kátyú meg ez az mivel ott a /65 gumi ami elég sokat véd
2019. ápr. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!