Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a Renault...

Mi a véleményetek a Renault clio 1.5 DCI -ről?

Figyelt kérdés
Nézegettem a 2002- környékén gyártott Cliokat, és feltűnt, hogy 1.5 dci motorral szerelt példányokból igen bő a kínálat. Sőt többet ajánlanak eladásra belőlük mint benzinest. Ennyire rosszak lennének, vagy csak mindenki ezzel a motorral vette?
2015. szept. 7. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem jó motor, volt szerencsém javítani őket. 1.4 16V motorral viszont bevállalnám. Nem fogyaszt sokat és megy mint a golyó.
2015. szept. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A régi 1.5Dci az egyik legkényesebb motor, amit az utóbbi 15 évben készítettek és ha tönkremegy (márpedig nálunk M.O-n elég hamar tönkremegy) akkor ráköltheted az autó vételárát jó eséllyel.

Csak hogy értsd: átlagosan eszik (50% város, 50% országút) 5,5L-t, míg a belépő benzinesek 6,5L-t (mondjuk inkább 7)- 1L különbség 1 év (10.000Km) alatt 34.000Ft spórolást jelent a dízel javára, ellenben ha benne valami (porlasztócsúcsok, kettőstömegű lendkerék stb) akkor az nem áll meg 250.000 alatt. Kb 7 év alatt spórolnál meg annyit hogy megérje dízelt venni, de 7 év alatt annyi minden fog tönkremenni a dci-ami kb 500.000 ft-t fog kivenni a zsebedből.


Vegyél kicsi benzinest, vagy ha nagyon kell a dízel, akkor megbízható dízelt -keress rá a Totalcaron-, de csak akkor ha sokat mész (évi 20.000km fölött)

2015. szept. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennél az 1.5-nél több gond csak a 2.2-es "rokonánál" van. Nem a semmiért ekkora a kínálat belőle.
2015. szept. 8. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Aki dízelt vesz, szerintem nem 10.000km-t megy egy évben.

Nekem 3 éve van dízelem (más márka, típus). Ez alatt az üzemanyagon kb 800.000Ft-ot spóroltam meg, költeni pedig nem kellett rá többet, mint egy ugyan ilyen autó benzines változatára.


Amúgy nem ismerem a Cliot ezzel a motorral. Régebben 2003-2004 környékén még egyetemista koromban mikor még ez az autó viszonylag új modell volt, nekem is nagyon tetszett és erről a motorról is sok akkori cikket olvastam. Akkor még a CR technika is viszonylag új volt. De ma már azért látszik az idő rendesen ezeken a régi Cliokon. Nem valószínű, hogy ma már ilyet vennék.

2015. szept. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-s!

Értem én, hogy te 3 év alatt 8 kilót spóroltál, de szerinted, aki 500 ezer ft környékén néz autót, az mennyit megy egy évben? Tuti nem teker bele annyit mint te- amikor már megéri a dízel.

2015. szept. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valóban nem mennék évente 15 ezer km-nél többet. A kérdést csak azért tettem fel, mert autó keresgélés közben nagyon feltűnt ez a DCI túlkínálat. Más márkánál ellenkezőt tapasztaltam, a dízelekből volt kevesebb, és meg is kérték az árát.

2015. szept. 9. 16:14
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

5-ös!

Jó, ez igaz. De modern CR dízelből, öreget, sok kilométerrel nem biztos hogy jó üzlet venni. 500.000-ből 15e alatti éves futással inkább valami megbízható szívó benzinest vennék.

2015. szept. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!