Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hanyas fordulatszámon érdemes...

Hanyas fordulatszámon érdemes sebességet váltani diesel (1.5 dci) motoroknál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Friss jogsis vagyok és még nem sok tapasztalatom van ilyen téren :D Kíváncsi lennék hogy váltás szempontjából hogyan tehetnék a legjobbat a kocsimnak? mármint hogy hogyan váltsak(le és fel) diesel motoroknál hogy megkíméljem a motort és ne legyen kuka? :D


+ ha van valami tippetek még hogy mire érdemes még odafigyelni az ilyen motoroknál arra is kíváncsi vagyok :)

Pár haverom mondja hogy a diesel motorokat időnként ki kell húzatni mert lerakódik valami :D ez mennyire igaz? vagy ez alatt mit értsek?

Az autómat munkába járásra használom, és tudom hogy a diesel autók leginkább hosszútávra valók. Ez a kihúzatás hogyan történjen meg? :D



2015. szept. 6. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, igaz, nem jó ha mindig alacsony fordulaton jársz.

De hideg motorral, és nyugis autókázásnál 2000-res fordulaton már felválthatsz, és akkor leesik a fordulat olyan 1500-ra, az úgy okés. Ha kicsit jobban haladnál, és már meleg a motor, nyugodtan húzathatod 2500-3000-ig is. És néhanapján mehet 3000 fölé is, hogy ne kormolódjon el.

2015. szept. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez attól függ mit akarsz épp tenni, de alapvetően 2-3e között használjuk legtöbbet a motort, nyilván ha csak minimális terheléssel haladunk, akkor inkább 2e közelében, emelkedőn viszont nem szenvedtetjük alacsony fordulaton padlógáz mellett, ha nem bírja, vissza kell váltani és 3e körül tartani amíg fel nem érünk...


kivételt képez persze ha erőteljes gyorsításra van szükség, akkor el lehet pörgetni 4-4,5-ig is váltás előtt, de a dízel alapvetően nem gyorsul jelentősen jobban ettől, és szeretni se fogja, de a muszáj nagy úr, így pl necces előzésnél kénytelen vagy pörgetni, de a legjobb, ha bele se mész ilyen szituációkba...


alapvetően néha meg lehet hajszolni kicsit az autót, de csak szigorúan üzemmelegen, az a kihúzatás meg nem kihúzatás, hanem a részecskeszűrő regenerációja...


[link]

2015. szept. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ :)

Kicsit hülye kérdés de pont ma vezettem először diesel kocsit és ott úgy vettem észre hogy 3 asban mikor elérem az 50 km/h városban akkor érem el a 2000 res fordulatszámot. Érdemes ilyenkor 4 esbe rakni? csak mert ha már egy kicsit lassabban megyek, mondjuk 45 el akkor 1500 alatt van a fordulatszám 4esben :D

Azért furcsálom mert a benzinesnél 40 km/h nál váltottam 4 esbe (igaz kisebb volt a motor)

2015. szept. 6. 19:53
 4/5 anonim ***** válasza:

hideg motort eszedbe ne jusson 1500-on terhelni, azzal fogod a leginkább tönkretenni...


[link]


ahogy mondtam, 2-3e, alapvetően ez érvényes hidegen is, 2-2,5 között érdemes használni amíg be nem melegszik, padlózást, magas és alacsony fordulatot is szigorúan kerülni! (természetesen üresben járhat alapjáraton, de menet közben 2e alatt nem szabad terhelni)

2015. szept. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Normál haladásnál 2-2500 között rakhatod a következő sebességet.Egy ilyen kis motort ne használj 1500 alatt, azt csak a nagy kamrás szívódízelek bírják hosszútávon. A kihózatás nem használ semmit, az használ, ha üzemmelegen hosszútávon (1 órás út kb.) középtartományban (2-3000) haladsz viszonylag egyenletesen (tehát országúton lehet ezt megvalósítani), és nagyobb tempónál (mondjuk 70 fölött), hogy egyenletes legyen a hűtése a motornak, tehát eszedbe ne jusson kettesbe bemenni a suliig.
2015. szept. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!