Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Termosztát hogyan tud elromlani?

Termosztát hogyan tud elromlani?

Figyelt kérdés

Lehet olyan hibája, hogy tökéletesen nyit és zár, de a nyitási hőmérséklete elhangolódik (csökken)?


Az történik ugyanis a kocsimban, hogy a hőmérő mutatója középállás helyett kb. az alsó harmadg mozdul ki. Eddig nem is vettem észre, nyáron majdnem középállásig felment. Ezt természetesnek tartottam, hogy csak majdnem, mert korábban volt már termosztát csere, de a gyári 92 fokos helyett 88-asat raktunk bele (a leírás is azt mondja, hogy svédországi használat esetén kell a 92-es, melegebb országokban 88-as, 82-es is jó).


A motor tényleg nem annyira forró, mint szokott lenni, a hűtő meg langyos. Azonban szétszedtem a termosztát házat és a tömítőgyűrű tökéletes, a termosztát forró vízbe rakva kinyit, lehűtve lezár. A nyitási hőmérsékletet nem tudom mérni.


2015. szept. 8. 08:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, előfordulhat, hogy elhangolódik. Silány minőség esetén jobban. Próbaképpen rakj bele egy másikat
2015. szept. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a termosztát egy nagyon egyszerű elven müködik:

a Hőtágulás elvét használja ki

Egy csőbe beletöltenek hőtágulásra érzékeny anyagot(Pl:viasz) és egy dugattyút mozgat a táguló visz.

Na most általában ha elromlik akkor nem müködik.

"elállítódni" nem igen tud

Vagy nem zár vagy nem nyit.

ennyi

Ha hosszabb út megtétele után nem melegszik fel a víz akkor nem nagy variálási lehetős van.:

car a termosztát:)

2015. szept. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen volt. Nyáron 88-90 foknál még nagy melegben sem ment feljebb a vízhőfok. Ez persze nem probléma. A gond inkább csak télen adódott. 10-20km megtétele után is csak 60 fok körül volt a vízhőfok. Hosszabb autópályázás után persze nagy nehezen felkínlódta magát 88 fok környékére, de a fogyasztáson is meglátszott hogy a hosszabb hidegüzem miatt többet kért.

Ki lett cserélve a termosztát gyárira. Most 90 fok alá sose megy, sőt jellemző inkább a 95-96 fok. De a 90 fokot is 2-3 km alatt már eléri.

2015. szept. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!