Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vajon az autó fedélzeti...

Vajon az autó fedélzeti számítógépe vagy a kútoszlop mérőórája csal?!

Figyelt kérdés
2 éve minden tankolást vezetek (mindig tele tankolok) és minden alkalommal figyelem az átlagfogyasztást. Furcsa módon az autóban lévő fedélzeti számítógép által kijelzett érték, és a manuálisan kiszámított érték minden esetben eltér, általában 0.5-1 litert! Normális ez? Melyik csal inkább, a BC vagy a kútoszlop (az autó Opel Astra J, a benzinkút változó, nem mindig ugyanaz)

2015. szept. 8. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ja persze, a fedélzeti.
2015. szept. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Bizony a kutaknál sok kicsi sokra megy alapon vannak eltérések! De próbáld ki egyszer, egy 5L kannát otthon

pontosan mérj be jelöld meg ahol az 5L van aztán tankolj

azon a kutakon bele ahova jársz. Ne a kut órát figyeld hanem a csikot a kannán! Amikor oda ér a benzin akkor álj!

Aztán ránézhetsz a kut órára mennyi is náluk az 5L!

2015. szept. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ültem már pár autóba de még soha nem ültem olyanban, aminek ne csalt volna min. fél litert a fedélzeti fogyasztás mérője. És nagyon jellemzően lefele csal (tehát kevesebbet mutat).


Nekem a volvomba pl. 0,5-1 liter között csal, mikor hogy.

2015. szept. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szerencses85 ***** válasza:
48%
A kannás ötlet műanyag kannánál megbukik, (ha bejelölöd, innen gondolom, hogy műanyag) mivel a kanna az idők során tágulhat, összeszűkülhet, változhat a térfogata.
2015. szept. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a BC csal.

Nekem egy H Astrám van (1.7cdti). Általában 4,2-4,5-ös átlagfogyasztásokat jelez ki, teletankolva meg inkább 6,0-6,2-nek adódik az. De ha nagyon zavar, lehet Op-commal, Tech2-vel korrigálni. Gondolom talán a J-n is meghagyták ezt a lehetőséget.

2015. szept. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!