Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi 80 B2 1.6 TD-m nek a...

Audi 80 B2 1.6 TD-m nek a kipufogója vastagon kormos, nagy baj lehet a motorjával?

Figyelt kérdés
1985-ös a kicsike, ez az első diesel autóm, és most be vagyok sz.rva, hogy költhetek rá egy kalap pénzt. 4. éve van nálam, eddig nem sok mindent költöttem rá, (fékbetét, csapágyak, szilentek, 1-2 vízcső, és pár apróság) amúgy nem veszem észre, hogy sokkal rosszabbúl menne,vsgy gyorsúlna, csak, ma elszakadt az egyik gumi a kipufogónál hátúl, amikor cseréltem ki, akkor vettem észre, hogy vastagon van a korom, a kipufogó végén. Ez olyan száraz korom, kikapargattam, és most azon gondolkodom, mi tévő legyek. Megköszönném, ha valaki tudna valamiféle érdemleges információt adni, a témával kapcsolatban.

2015. szept. 8. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak 30 éves??? Szerintem engedd el :)
2015. szept. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szántóvető ***** válasza:
ha jó az autó akkor kár hozzányúlni,egyébként is majdnem új még.dehát ezt még megcsinálták..hány Km van benne?télen indul szépen?
2015. szept. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Ez normális, minden dízel erősen kormol. Pláne a régiek, amikben se szűrő, se semmi...
2015. szept. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát igen ! Nem mai gyerek, de eddig, nem volt vele problémám ! Sőt, most is teszi a dolgát szépen, nap mint nap, csak hát, ugye ez a fránya korom ! Na az nelenne ! Kilóméter ? 327469 !! Vagyis ennyit mutat az órája. Megmondom őszintén, mostmár idegesít, és nem merek vele úgy menni, mint eddig. Attól félek, ott maradok vele valahol. Engedjem el ! Meg is tenném, ha tudnám mással helyettesíteni, na meg , úgy a szívemhez nőtt. Én meg "vagyok" vele elégedve. Ezért szeretném, inkább megjavíttatni, ha még lehet. Falun lakom, szerelő a városban, kiről már hallottam, egy-két rémtörténetet, hogyan vette le a kuncsftjait, na ezért kérezlek meg beneteket, hátha van valaki, aki felvilágosít, mielőtt elmennék hozzá.
2015. szept. 8. 18:59
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy télen eddig szépen indúlt, nem volt vele baj. A 3-as hozzászólónak annyit, eddig nem vettem észre, hogy kormolt volna, sőt, még a munkatársaim mondogatták is, hogy ahány éves, ahoz képest nem ontja a füstöt magából, előzésnél sem.
2015. szept. 8. 19:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem okádja a kormot, még jön belőle, ha nem is feltűnő. Valószínűleg lerakódott a sok évnyi korom, csak eddig nem figyeltél oda rá. Ha nincs más probléma, akkor szerintem semmi baja. Majd ha észreveszel valamit, hogy nagyon füstöl, rosszul jár, gyenge, akkor menj szerelőhöz. Szerintem semmi baja a gépnek.
2015. szept. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Még a legújabb dízelek is kormolnak. Persze ezt ne úgy képzeld el, mint a smoke&charm hülyegyerekeket, menet közben kb. észre sem lehet vennni. De sok ezer (vagy esetedben akár millió :D ) km alatt lerakódik.


Tök normális, ne törődj vele, vagy ha zavar pucold ki a kipufogót, esetleg cseréld le.

2015. szept. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, hétvégén leszedem a kipufogó rendszert, és kitakarítom,

utána pedig figyelni fogom, milyen hamar kormolódik el újra.

2015. szept. 10. 10:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Hamar kormos lesz újra, egyébként figyeld csak meg a parkolókban a 10-15 éves dízeleket, hogy azoknak is kormos a kipufogójuk, szerintem ez nyugtató lehet számodra. Sőt néha még a benzineseknek is kormos a kipufogó kicsit.
2015. szept. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na kész a jármű ! Hát mit mondjak, a hátsó dobban, volt korom rendesen ! Le is cseréltem, kapott egy újjat. (ennyi megérdemel a kicsike) A többit kipucoltam , és egy jó fél vödör korom gyűlt össze, még jó hogy ment szegény autó. Mostmár figyelni fogom, milyen hamar kormolódik el, és hogy ,hogyan szuperál a kocsi. Köszönöm mindenkinek,a bíztató szavakat.
2015. okt. 18. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!