Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s50b vagy Simson s51b?...

Jack115 kérdése:

Simson s50b vagy Simson s51b? Mindketto tetszik baratom s51 es motorjaval mentem de egy s50 nem megbizhatobb?

Figyelt kérdés
Erdekelne mert az s50 bol talaltam egy szep keveset futott indexes modellt de szemezek egy s51 el is ami ugyancsak indexes es de az s50 megbizhatobb ?

2015. ápr. 7. 22:46
 1/8 joco5582 ***** válasza:
Nincs közöttük ilyen értelemben különbség. Mindkettő volt otthon. Inkább a jobb állapotút válaszd. Ha viszont szeretnéd tuningolni 51est vegyél
2015. ápr. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Simson S51N ***** válasza:
100%

Csak saját véleményem!


Az 51-es szebb, fiatalabb, több és olcsóbb hozzá az alkatrész, szimering cseréhez nem kell széthúzni a blokkot, tuningolható, a váltóba rakható 4. vagy akár 5. fokozat is.


Az 50-es kevésbé szép, öregebb kevesebb és drágább hozzá az alkatrész, szimering cseréhez szét kell húzni a blokkot viszont a főtengelycsapágyai olajban futnak az 51-essel szemben, nem tuningolható, 3 sebességes a váltó.


Én is az javaslom, hogy azt vedd meg amelyik jobb műszaki állapotban van! Az esztétikáján mindkettőnek tudsz majd változtatni, ha akarod, de elsődleges szempont a megbízhatóság legyen. Amúgy ha mindkettő rendben van akkor 45-50km/h-val kivisznek a világból, ha viszont nincs rendben akkor szívás-szívás hátán.

Jó tanács! Soha ne vegyél magyar, kínai, taiwani alkatrészeket mert sose lesz vele megbízható! Vedd meg inkább az eredeti bontott vagy a német (MZA) utángyártott alkatrészeket!

Jó motorozást! Szép napot!

2015. ápr. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 joco5582 ***** válasza:

#1: Teljesen egyetértek 2-es válaszadóval. Úgyhogy ment a "hasznos volt". Annyi különbséggel, hogy az MZA is taiwani, csak a németek még elvégeznek egy minőségi ellenőrzést.

A gyári bontott, meg ennyi idősen sokszor már kukás.

Alkatrésztől függően érdemes tájékozódni.

Csak néhány példa, taiwani főtengely egészen jó. Magyar kipufogó ugyanaz mint amit a németek árulnak. Tudom mert személyesen hoztam haza, és vettem itthon is, egy deka különbség nem volt közöttük csak az ár.

Hengerből gyári a legjobb még ha furatni is kell.

És még lehet sorolni ...

Remélem segítettem

2015. ápr. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én most vettem először Simson S50-et, persze 51-es vázban.

Széthúztam a blokkot, te jóisten :D

Egy égi csapás az egész. Semmit nem értek belőle.

Az S51-et lazán széthúztam, és összeraktam 1 óra alatt, ezzel már két napja szenvedek...

Fiatalosabb, pörgősebb, tuningolhatóbb az S51, szerintem azt válaszd.

2015. ápr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy nagy különbség van a kettő között: a blokk.


Az S50-esnél a főtengelycsapágyak olajban fürdenek, míg az S51-es főtengelycsapágyait csak a benzinből lecsapódó olaj pára keni. Ezért (is) szokták tartósabbnak mondani a régebbi blokkot, a csapágyak többet bírnak. Viszont ebből adódik a hátránya is, cserekor szét kell húzni a blokkot, az S51-esnél elég az oldaldekniket levenni.


A magam részéről a legjobb a Schwalbe és a Star turbo-s blokkja, mert az állandó hűtést kap, ami nagyon jól jön nyáron nagy melegben városban, piros lámpánál. A S50 is erre a blokkra épül, csak hűtés nélkül.

2015. ápr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszi lehet maradok az s50 nel mert az s51 elegge ujrafujt mindenhol s50kis tankos es elegszep latszik hogy nincs minden at fujva vagy sarvedo felbe vagva :) s50 blokk ha rendben van sokaig megy szereles nelkul ? :)
2015. ápr. 8. 11:42
 7/8 joco5582 ***** válasza:
#1: Igen elmegy. Arra vigyázz, hogy ha már szereli valaki, akkor megfelelő szerszámokkal álljon neki. Legyen blokk széthúzó szerszám, főtengely behúzó, csapágy lehúzó. Még jobb ha akad egy indikátor óra és egy stroboszkóp is. Ha meg nyomatékkulcs is van és az egész cuccot még használni is tudja az illető - kánaán. Örök élet meg egy nap :)
2015. ápr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szuper :) koszi megegyszer
2015. ápr. 8. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!