Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek?

Milyen autót vegyek?

Figyelt kérdés

Az előző autóm tönkrement nem éri meg javítani.

Egy kisteher kellene dízel max 250k kmrel. Legalább 5 fő szállítására alkalmas legyen. Csomagtér mérete legyen annyi hogy 25-50 kg zsákok kb 10 db és egyéb szerszámok fúrók szerszámosláda elférjen. Amit néztem az Fiat Doblo és Scudo. Milyen más típusokat ajánlotok? Az ár max 1 millió ha kicsivel több nem számít.



2015. szept. 10. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen használt járgányban gondolkozol, érdemes betévedni a Hyundai H1 utcájába, nem drágák már annyira, és ahhoz képest mekkora, (Scudo) nem eszik sokat a motorja. Nálunk az önkormányzati kisbusz volt ilyen, a maga 430.000 kilométerével még vígan futott, pedig nem kímélte senki. Egy dolog fontos: Semmiképp ne európai legyen! Maximum egy VW Multivan, vagy Caddy, de más semmi! Amúgy ha van talán kicsit több pénzed egyáltalán nem elvetendő ötlet újonnan egy Dacia Dokker, mert nagyon megbízható öszvér, bizton állíthatom. Már a gyengébb dízellel is elég nól húz, csak a fékjét kell szokni kicsit, az néha nyúlós kicsit. Hát, köbö ezek. Esetleg még egy használt Mercedes Citan.
2015. szept. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nincs pénz ujra, sajnos ha lenne ez a kérdés Sosem keletkezett volna. A Hyundai utána nézek. Ha esetleg lenne majd még ötleted vagy vkinek azt megköszönném
2015. szept. 10. 17:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a Fiat Doblo-t ajánlom, 1.9-es jtd motorral a világból kivisz. Évek óta ezzel az autóval dolgozok a cégnél, rengeteg kilométert tettem bele és nincs semmi baja. Az enyém igaz hogy csak 2 személyes, de ha a hátsó hármas üléssor benne van, akkor is bőven elférnek amiket írtál. Az meg hülyeség hogy ne vegyél európai autót, meg hogy csak a Caddy jó mert az Volkswagen. A flottába az is van és a Dobló lövi őket, plusz a Caddy-k már párszor voltak szervízben, a Fiat még nem.
2015. szept. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó eléggé a doblo felé hajlok de nem találtam még jót
2015. szept. 13. 22:22
 5/11 anonim ***** válasza:
a sajátom 2003-as gyártású, az újjabbakat még nem próbáltam, de ez örök élet. Az 1.3-asokat nem ajánlom mert azok elég gyengék, bár ez attól is függ hogy hol használod. Ha csak városban akkor elég az 1.3-as dízel is. Fogyasztása az 1.9 JTD-nek rendkívül jó, volt hogy egy tankkal 1138 km-t mentem le, és mikor tankoltam, csak 57 liter ment bele, szóval 3 liter még volt benne, tehát ha ügyesen használod akkor 5 literen meglehet tartani.
2015. szept. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azért azt a 1100 km nem hiszem el. A motort jól ismerem ez van az Alfámba de azért az is megáll 950 km nél. 1.3 dízel nem kéne. Nem csak város meg szeretem azért ha haladok. Remélem hamarosan találok egy jó állapotút
2015. szept. 14. 18:37
 7/11 anonim ***** válasza:
nem városban használom hanem pályán, hosszú utakon, ott pedig vigan elvan az 5 literrel. Mondjuk azért egy Alfa-t máshogy vezet az ember, ezt lássuk be, a két autó nem egy kategória, szóval így a fogyasztás nem hasonlítható össze. A cég korrekciós szorzóval 6,2 liter ad rá, amig nem volt ilyen szigorítás, a saját autóm évekig a Dobló-val megtakarított gázolajjal ment :) Havi szinten megvolt a 40-45 liter haszon, 6,2 liter volt rá adva, én kihoztam 5-ből, az tankonkolásonként 10-11 liter volt nekem. Mióta szigorítottak kicsit azóta kevesebbet veszek le de a megtakarítást most is leeresztem mert akkor meg feltünő lenne hogy évekig 6,2-vel mentem most meg 5 literrel járok. Régen nem volt bekamerázva a benzinkút, és tudtam kannába ereszteni ami már nem fért a tankba, most nem tudom így megoldani (erre értettem a szigorítást) hanem 900 km környékén megyek tankolni és úgy szedem le belőle a gázolajat otthon, mivel otthon tarthatom a kocsit. Régebben ezért tudtam menni 1000 km felett tankolni meg 1100 km-nél mert nem kellet trükközni hogy odahaza eresszem le, hanem kannába engedtem.
2015. szept. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az kimaradt hogy régen kp-ra tankoltunk és úgy adtuk le a számlát, mostanság meg kártyára, szóval úgy lehetett megoldani a dolgokat a több menéssel mert volt számla a kutasoktól borravalóért.
2015. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem, én ezt nem tehetem meg mert én vagyok a főnök. De köszönöm a válaszodat. Már csak egy jóállapotút kell találnom
2015. szept. 15. 15:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak ahhoz, hogy jó-e az európai, vagy sem. Nem attól jó a volkswagen, mert volkswagen (sőt, általában ez a legnagyobb hibájuk), hanem mert a régi (x-2005-ig) német autók nagyon minőségiek voltak, nagyon ki voltak hegyezve a minőségre, szemben a mostaniakkal, melyek szerintem botrányosak. A többi európai modell, ilyen évesen már nem túl megbízható, azon határozottan csodálkozom, hogy eddig bírta a fiatod, mert az olaszok híresen rossz autók mifelénk. A Renault-Peugeot-Citroen meg egyszerűen nem hosszútávú használatra van kitalálva, ezért is olcsóbbak újonnan, mint pölö egy VW. ezzel szemben toyota, vagy hyundai elég megbízható alternatívának tűnik.
2015. szept. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!