Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülne egy ilyen...

Mennyibe kerülne egy ilyen automata váltós autó manuálisra való átalakítása? És mit kell cserélni?

Figyelt kérdés
Gondolom, kell egy váltó, ami olyan 30ezer ft körül van, más kell még hozzá? Munkadíjat nem kell számolni, csak anyagköltséget.
2015. szept. 10. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Autótól függ, de a lényeg, hogy anyagilag sem éri meg, mert százezres tételekről van szó, ami egy drága masinánál lehet milliós is....

A 30ezrest nem tudom hogy képzeled, viccesen kevés, annyiból még egy Swiftet sem alakítanál át.


Kicseréled a váltót, a manuálishoz kell még a komplett kuplung, s hozzá a pedál.

Kell még egy programozó aki a központi számítógépbe beírja a megfelelő utasításokat.


Plusz még jónéhány buktató után, ha sikerült az átalakítás, le kellene műszakiztatni az autót, aminek sikere kétséges (benne van a forgalmiban a váltó típusa)

2015. szept. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]

Pont a linket hagytam ki :D

2015. szept. 10. 21:06
 3/4 Beviz Elek ***** válasza:

Kuplungszerkezet, váltó, féltengelyek, pedálsor, bowdenek, műszeregység, váltórudazat, a mellette lévő box és ecu megvásárlása után már kezdesz egyenesbe kerülni szerintem. Legalábbis ha nem immobiliseres...


Ezeket kicseréled, kicsit kábelezel, egy csomó beállítás, stb. Én inkább gyárilag kéziset vennék.

2015. szept. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg annyiba kerülne a végén, mint amennyit az egész autó ér. Add el, vegyél másikat.
2015. szept. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!