Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan hívják azokat a "kis"...

Hogyan hívják azokat a "kis" gyerek autókat amiket kb 1980-1990 kozott gyártottak?

Figyelt kérdés
Tudjátok, volt tobbfele színben, volt benne kis pedál, meg kormány is, bele lehetett ülni, nagyon szép autok voltak. Kis retro autok csak, "piciben" ezeknek mi a neve?? Lehet ma még kapni? Azt gondolom hogy jo formán csak hasznalt van://

2015. szept. 12. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Pedálos kisautó néven futnak, illetve futottak. Klasszikus igazi fémet már nem kapsz, a mai kisautók, műanyagok és jellemzően aksisak.

Amire te gondolsz arany árban vannak. Ilyen 60-70eFt-ról indulnak (persze egy jó állapotú) és bőven 100e fölött van a végük.

Ha van kézügyesség és eszközök, akkor megéri venni egy lepukkant hiányosat 10-15e körül és azt felújítani.

2015. szept. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. szept. 12. 10:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán 80-90 között készültek, hiszen nekem már a '70-es évek elején is csak egy régi leharcolt jutott.

Vannak restauráltak arany áron:

[link]


Lepukkantat olcsóbban is vehetsz:

[link]

2015. szept. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
és hogy haragszom magamra, amiért hagytam, hogy apu kidobja, pedig csak a kormánya volt eltörve...
2015. szept. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Enis 5-6-7 evesen mindig ilyet szerettem volna.. Most 15 vagyok, de nem érdekel.. Gyujtok egyre.. Hmm ezek szinte kincsek:)

2015. szept. 13. 14:26
 6/6 Koaxk Ábel ***** válasza:

Ezeknek van modernebb változata is.


Én is az ilyen klasszikus moszkvicsokon nőttem fel.


Viszont láttam már ilyen gyerek BMW X6-ost is...

2015. szept. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!