Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek, ha átvertek...

Mit tegyek, ha átvertek jófogáson?

Figyelt kérdés
Tegnap este vettem egy aprilia sr 50 et, 2007 es a hirdetés szövege ez volt: "Eladó aprilia sr robogó, jó állapotban, garázsban tarott, napi használatból" A motor ára 150.000 ft volt. Ki próbáltam, és észre vettem hogy kicsit csöpög a víz. Ott arrol volt szó, hogy 2-3-4 tank benzin utan önt hozzá egy kicsit, és semmi komoly. Ma reggel be inditottam, mentem vele 10 km-t dőlt a víz a blokkbol, és írta a motor hogy "SERVICE" egy piros felkialtojellel. Toltottem bele , 10 kilometer utan megint ures volt a víz. Fel hívtam az eladót, hogy adja vissza a pénzt, aki azt mondta hogy láttam hogy csöpög a víz, a szerződést aláírtam, viszont hallásra... Kinyomta
2015. szept. 12. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt hívják tanulópénznek.
2015. szept. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Leginkább csináltasd meg egy rendes szervízben,. Ha sikerült egy olyan motort venni, ami az egyik legbonyolultabb konstrukció a piacon lévő 50esek közül, akkor arra költeni is kell néha, nem elég néha jól megtákolni. Bármennyire tünt egyszerűnek, hogy néha napján utánatöltesz pár decit, nem az a megoldás.

Az adásvételit aláírtad, nem volt benne kikötés, hogy ha holnap folyik a víz orán-száján vissza kell fizetni, innentől kezdve bukta sajnos

2015. szept. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ügyes - mert tájékoztatott róla, hogy folyik a víz, tehát hibás. Te elfogadtad, megvetted, még eltitkolt hibára sem tudsz hivatkozni.
2015. szept. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nem kell annyira hisztizni, mert a motorral maga semmi gond nincs, megkeresed hol folyik a víz és megcsináltatod. Szerencséd is van hogy ennyire folyik, legalább látható hogy hol folyik és könnyen orvosolható a probléma.
2015. szept. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a könnyen az 50.000ft be kerul, ès szét kell húzni hozzá az egész blokkot, mert a vízpumpa pont a blokk kozepen van. :) es 150 hez kepest az 50 az nem olyan semmi :/ :)
2015. szept. 12. 21:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez tanulópénz. Viszont nem kell belekeverni a hirdetési oldalt, mert nem az vert át, hanem 50-50%-ban az eladó és te vagytok hibásak.
2015. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha ráadásul sikerült befecskendezőset venni, akkor még sokkal nagyobb kiadásokra is tehetsz félre. AC pumpa, injektor és a többi anyagárban több 10-20ezres alkatrész, aztán ha éppen rossz napja van valamelyiknek akkor megkotlik és csak a Ford Transit ment meg. Ha karbis a gép akkor jóval nyugodtabban alhatsz, kevesebb esélyed van nyerni a szopótombolán.

Egy kis pozitívum: Ha befecskendezős, akkor neked van a legkorszerűbb, legkisebb fogyasztású, legerősebb 50es robogód. Ha azt amit kell tisztességesen megjavítod/tatod, jó olajat teszel bele, néha lemosod lesz egy olyan géped amire irigykedni fogok.

Ha karburátorost sikerült beszerezni, akkor ugyanez +1 liter fogyasztással.

2015. szept. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Húha, nem gondoltam, hogy ennyire drága a szerelés, nekem volt régebbi SR50 régen, de azt fél óra alatt atomjaira szedtük ha kellett, nem volt ilyen komplikált.

Inkább néhány flakon vizet hordanék magammal mindig, minthogy ennyit költsek rá :D Amúgy biztosan nem lehet olcsóbban megoldani a dolgot?

2015. szept. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Így jártál,használt dolgoknak van kockázata, az eladó meg szólt a dologról..Szóval javítasd meg és használd egészséggel.
2015. szept. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!