Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elmulasztottam a gépkocsim...

Elmulasztottam a gépkocsim eladását bejelenti az okmányirodába. Számíthatok valami bűntetésre?

Figyelt kérdés
Tavaly februárban vettem egy használtkocsit, annak az árába beszámították a régi kocsimat. A régi kocsi eladását nem jelentettem be az okmányirodába, mivel nem tudtam hogy be kell jelenteni. Most eladtam ezt a kocsit is. Holnap megyek lejelenteni. Számíthatok valami bűntetésre amiért az előző kocsi eladását nem jelentettem be? Annyi még, hogy idén már nem az én nevemre jőtt annak a kocsinak az adója, ebből gondolom, hogy az új tulaj átíratta.

2015. szept. 13. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

menj be, és jelentsd be ennek az utóbbi kocsinak az eladását..vidd magaddal az adásvételit, amin ugye rajta van az eladás dátuma órára- percre pontosan?


benyújtod a mostani papírt, de meg ne említsd az előző autódat...ha nem szólnak, akkor szépen kussban hazamész...ugyanis a tulaj rendben átiratta, akkor már csak felelegesen beszélnél.


ha mégis megkérdezi valami csoda folytán, akkor mélyen szemlesütve, aranyosan szabadkozol..és megígéred, hogy többet nem fordul elő..

2015. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Igen, rajta van a szerződésen az eladás pontos dátuma nap, óra, perc. De ha rákérdeznek az előző kocsira és nem ér semmit a fogadkozásom, akkor mennyi bírságot kaphatok érte?
2015. szept. 13. 22:04
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem kapsz érte bírságot. Gyakorlatilag pont leszarják az okmányirodában, hogy bejelented-e az eladott autódat vagy sem.

Én egyszer vittem be az eladott autó adásvételijét, de már csak akkor amikor a következőt akartam a nevemre venni. Az ügyintéző ránézett, megvonta a vállát, rákeresett, majd közölte, hogy már átírták az új tulaj nevére. A továbbiakban nem érdekelte a dolog, visszaadta a papírt, nem pecsételt, nem intézkedett...


Igazából az egész az eladót védené, ha működne a dolog.

2015. szept. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Remélem nekem is hasonlóan fogják fogadni.
2015. szept. 13. 22:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha az új tulaj átíratta kozben, vagy a kereskedo bejegyeztette akkor ez automatikusan bekerul a rendszerbe. Semmi gond nincs belole.
2015. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Kereskedésbe adtam be annak idején. Valószínűleg akkor ők rendezték.
2015. szept. 13. 23:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Picit zavaros az ügy.

Nem jelentetted le az autó eladását, de a vásárlás után a most eladott autót a nevedre írattad?

Gondolom így történhetett, különben nem tudod eladni, pontosabban az új tulajdonos nem tudja átíratni.


Az átíratás a vevőnek kötelessége, van rá 15 napja.

Az eladónak érdekében áll lejelenteni az eladást, a kellemetlen helyzeteket ezzel ki lehet védeni (véletlenül se neki küldjék szabálysértésekért a csekkeket, ne zaklassák be nem fizetett adó miatt)

A lejelentés elmulasztásáért nem szoktak szólni az eladónak, csak ha gond van kellemetlen magyarázkodni, ez a lejelentéssel megelőzhető.

2015. szept. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tavaly februárban egy autó kereskedésben vettem egy használt kocsit, aminek az árába beszámításra került a régi autóm. A kereskedő akkor azt mondta, hogy minden papírmunkát elvégez (adtam, meghatalmazást neki) Így került át a kocsi az én nevemre. Ezért nem jelentettem be az akkori eladást. Most eladtam a kocsit, és szembesültem a bejelentési kötelezettséggel. Aminek holnap eleget is teszek, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy az előző mulasztásért kaphatok e bűntetést?
2015. szept. 14. 01:16
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Ma voltam bent a Hivatalban. Bejelentettem a kocsi eladását és rákérdeztem az előző kocsira is. Nincs a nevemen, és nem kaptam még csak egy enyje-benyjét sem, amiért nem jelentettem be tavaly. Most már tisztában vagyok milyen kötelezettségek vannak. Így többet nem fordul elő. 😊
2015. szept. 14. 12:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Írtam én, hogy szarnak rá... Megtörtént.
2015. szept. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!