Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legnagyobb köbcentis...

Melyik a legnagyobb köbcentis cross motor amelyiken van berugókar, és melyik az?

Figyelt kérdés

2015. szept. 14. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Crossmotorból voltak régen ugye a kétütemű, 1 hengeres 500 ccm-sek, mint a Honda CR500, Kawasaki KX500, stb. Ezek ugye igazi crossmotor lévén nem is lehet másképpen, csak berúgókarral beindítani. 500 ccm egyetlen hengerben az nagyon erős, és hatalmas a kompresszió benne, ezért nagyon de nagyon nehéz berúgni, egy kezdő be sem tudja indítani. Nem is a berúgással van baj, hanem olyat rúg vissza mikor elengeded, hogy simán eltörheti a lábad. Nekem évek óta van CR250-em, de a múltkor mentem egy 500-assal, és szégyenemre nem tudtam beindítani, pedig jó rajta minden, a tulaja mondta, hogy ez normális, ő sem tudta mikor megvette.

De van amúgy endurókon is berúgókar, például Suzuki DR650, az nagyobb is, és ugyancsak 1 hengeres, mégis könnyebb berúgni, legalábbis egy 2 ütemű 500-astól, mert 4 hengeres ugye, nincs olyan nagy kompresszió benne, mint egy crossban.

2015. szept. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szerencses85 ***** válasza:
100%
Első, nagyobb, illetve kisebb endurokból nincsen négy hengeres, ugyan úgy egyhengeres az összes majdnem kivétel nélkül. 4 ütemű gépeknél van dekompresszor, ami elengedi a nyomást a hengerből, hogy át lehessen fordítani a felső holtponton, úgy már be lehet rúgni, és nem fogja eltörni a lábad. Manuális dekompresszornál neked kell húzni a kart, és érezni, hogy mikor ment át a felső holtponton, automatánál mindez automatikusan történik.
2015. szept. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jajj, 4 ütemű, azt akartam írni, nem négy hengeres.
2015. szept. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat és mit ajánlotok egy 4 ütemű 250-es után ?
2015. szept. 14. 20:16
 5/8 szerencses85 ***** válasza:
Ha tetszik a 2 ütemű karakterisztikája, akkor valami 250-est, ha maradnál a 4 üteműnél, akkor 450-est.
2015. szept. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
krosszból nincs önindítós. a lenagyobb krossz amiről tudok az a maiko 700.
2015. szept. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Új KTM crossokat már lehet rendelni önindítóval is.
2015. szept. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ez új. nem tudtam. jó tudni. csak furcsálom.
2015. szept. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!