Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Számíthatok ilyen esetben...

Számíthatok ilyen esetben büntetésre?

Figyelt kérdés
Tegnap megállított egy rendőr, mert véletlenül a szembe sávból fordultam balra: azt hittem 2 sávos az út és amikor rájöttem, hogy az a szembe sáv, már késő volt. Elkérte a papírokat és azt mondta, hogy felírta az adataimat, de nem adott semmilyen papírt és nem mondta, hogy mennyit kéne fizetni és mikor. Szerintetek megbüntetett vagy megúsztam egy figyelmeztetéssel? Ha megbüntetett, mekkora összegre számíthatok?

2015. szept. 19. 08:06
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ilyenkor helyszíni bírságot kellett volna kiszabnia, utólag nem hiszem hogy fog.
2015. szept. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem kaptál csekket, lehet szabálysértési feljelentést készít. Ott a helyszínen nem muszáj semmit sem aláírni, sem mondani mennyi a szabálysértési bírság.

Azt majd a késöbbiekben a szabálysértési előadó dönti el, 5000-150.000 között lehet.

2015. szept. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem megúsztad.
2015. dec. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak annyi, h legközelebb tudni fogják, h valamit csinálsz, h már van a számládon. Ilyen esetekben megkérdezik, h elismered e a szabálysértést, ha büntetni akar. Ha nemmel válaszolsz, akkor feljelent és akkor kell menni a szabálysértési előadóhoz. Ha elismered, akkor kapod a csekket. Ha nem kérdezik, akkor nincs semmi, csak feljegyeztek.
2015. dec. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!