Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Ikarus 280-ba hogy vannak...

Gergő19990712 kérdése:

Az Ikarus 280-ba hogy vannak a sebességek?

Figyelt kérdés
Gondolom nem ugyanugy mint a kocsikba.Láttam már váltani a buszsofört,de nem tudtam eligazodni.Meg gyorsan megfigyeltem a sebváltót,de az milyen lett volna a többiek szállnak le énmeg bámulom a váltót.Ha képet vagy videot tudtok linkelni nagyon jo,de szóban is le lehet írni bár azt nem tudom hogy.:-)

2015. szept. 20. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljese ugyanaz mint az autókban 6 fokozattal. Bal lent pedig "R". A Pesti buszokban voltak Prága 2M70 automata váltók.
2015. szept. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hátra van az 1-3-5,

előre a 2-4-6.

A hátramenet balra elöl.

majdnem mindig 2-ben indulnak,ezért csak 5 sebességesnek tűnhet.Az 1-es nagyon rövid,csak hegyre induláskor,terhelten szokták néha használni,amikor kell az erő.

2015. szept. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm :-)
2015. szept. 20. 14:30
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha legközelebb meglesed, akkor a váltókar előtt a műszerfalon szokott lenni egy szegecselt fémtábla, amin a váltókiosztás van - ez gyárilag minden kézis 200-ason ott volt.


Érdekes, hogy a középmotoros 200-asokban pont ellentétesen vannak a sebességek, mint a farmotorosokban. :)

2015. szept. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ottvan,csak nekem legalább 2 percig bámulni kell és azé ugyis szolt volna a soför.
2015. szept. 20. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!