Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dízel autóknál mért olyan...

A dízel autóknál mért olyan rövid az 1-es fokozat?

Figyelt kérdés
Nem, nem arra gondolok, hogy a csekély turbónyomás miatt nem húz úgy. A gyorsulással nincs gond, kilő szépen, csak pillanatok alatt leforogja az 1-est. Egy-két másodperc alatt 3000-3500 köré megy fel a fordulat és kénytelen vagyok váltani. Sok dízelt vezettem már, mindegyik ilyesmi volt.
2015. szept. 20. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Minek hosszabb? 1-est úgy is csak parkoláshoz és elinduláshoz használjuk, oda pont tökéletes a rövid áttétel.
2015. szept. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Relatív a dolog. Így is hosszabb a dízelek 1-ese, mint a benzineseké. Persze modelltől is függ, de a legtöbbször bizony így van. Az hogy ilyen hamar felszökik a fordulat, az bizony azért van, mert a jobbfajta dízelek húznak mint a barom, és nagyon hamar elforognak. Amit nézni kell, hogy 3000-res fordulatnál egyesben hány km/h-val mész.
2015. szept. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Az ember 1-esben úgy is csak elindul, akkor minek hosszabb fokozat? Többet pörögjön a motor és fogyasszon többet? Nem a semmiért vannak már 8 fokozatú váltók is.
2015. szept. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Relatív a dolog."

Így van, pont ezért kérdeztem. A szívó benzineseknél az 1-es hosszabb, a többi fokozat meg rövidebb. És ez minden autóban (Opel, Audi, Ford, Citroen (személy, kisteher), Lada, stb.) szinte kivétel nélkül így volt, amit vezettem.

Ha következetesen mindegyiknél ilyen különbség van a benzines és a dízel váltó között, akkor gondoltam csak van valami műszaki oka. De ezek szerint erre a választ itt más sem tudja... Mindegy, csak gondoltam megkérdezem, hátha. Engem sem zavar különösebben, hogy így van. Jobban mondva megszoktam már. És semmi olyat nem kérdeztem, hogy mért nem hosszabb. Nem értem ilyen kérdést egyesek hol olvastak.

2015. szept. 21. 13:48
 5/5 anonim ***** válasza:
28%

"A szívó benzineseknél az 1-es hosszabb, a többi fokozat meg rövidebb. "


Ezt hogy következtetted ki?

2015. szept. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!