Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hosszabb túrára milyen motorra...

Hosszabb túrára milyen motorral érdemes elindulni?

Figyelt kérdés

chopper vagy túramotor


a hosszabb az 2000-3000 km nálam.


2015. szept. 22. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
túra vagy túraendúró vagy ha gyorsan le akarod tudni akkor sport 200km/h átlagtempóval hamar meg van az
2015. szept. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sportmotor és kis hátitáska amibe nem kap bele a szél 250 körül!

kb. alsógatya zokni hátitáskában, ülés alatt meg pénztárcád és a bankkártya(mindent tudsz venni bárhol felesleges cipelni)

gps is felesleges, mert ha nagyon eltévedsz megállsz és előkapod az okos-telefont, vezetni GPS mellett csak csiga tempóban lehet!(megnézed merre tévedtél el és zsebre vágod a telefont aztán nyomás tovább)


Bár ez külön életérzés, van aki már sportmotoron nyavajog 20km után, hogy itt fáj ott fáj meg kényelmetlen és stb....

2015. szept. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon függ az adott embertől és az adott motortól... Én nyilván a cruiseremmel mennék, ami kényelmes napi 17 óra motorozás végén is (már ahogy én csinálom :)). Eszembe nem jutna direkt túramotort venni, teljesen felesleges számomra, egy batárral nem is tudnék mit kezdeni, pedig abban van erő és több szélvédelem és miegymás, amire semmi szükségem.

Viszont a cruisereket kevésbé lehet dönteni (az enyémet mindenképp, no meg kicsit gyönge is, egyszer majd lecserélem, de nem nagy motor lesz az sem, csak picit energikusabb és dönthetőbb. de előbb bejárom vele Európát), ami egy kanyargós élvezkedős túrán egy kicsit is gyakorlottabb valakinek már gond lehet, kivéve, ha inkább csak a tájat akarja nézni vagy valami.

Ha már szóba került a pakolás, nekem azért kell egypár cucc, minek vegyek minden alkalommal új sátrat meg ilyesmik? :D Igazán nagy túrára 3 dobozt vinnék (sehol nem érdekel, hogy ki mit gondol a dobozos cruiserekről, nekem ez a praktikus és amúgy sem látom csúnyának így sem) s egy tanktáskát, de azt jól odafogatva, mert az enyém mágneses rögzítése lazán lejött 100 km/h fölött... Lehet, hogy túl olcsó volt, na mindegy.


Voltak emberek, akik Portugáliáig elmentek egy 50 köbcentis motorral anno, nekem az már extrém, de nagyon változó, hogy kinek mire van szüksége egy hosszú túrához.

2015. szept. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Egyébként jövő május környékére tervezek egy nagy (tényleg nagy:D) túrát. Ha valakinek van kedve, akkor jelezzen.

Az útvonal kb ez lenne:

[link]

2015. szept. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1. Aszfalton lezajló túra. Ha megyek 3000 km ert akkor nem azért megyek hogy 3 nap alatt itthon legyek, végig az autópályákon stb. Szeretném látni a tájat.

2. Értem akkor a choppert arra találták ki hogy egyik faluból másikba futkozz. ühümm :)

3. Gyorsulásival ekkora utat aki megtesz, emelem sisakom.

2015. szept. 23. 15:43
 6/8 anonim ***** válasza:
3000 km-t csak rendes túramotorral lehet menni, még a sporttúra sem alkalmas erre.
2015. szept. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: Nem, kb. bármilyen motorral meg lehet tenni 3000 km-t, max. nem mind alkalmas rá ugyanannyira s nem mindenki bírná vagy lenne hajlandó bizonyos dolgokra. Van, aki átmegy sportmotorral a sivatagon is, őrült dolog, végletes dolog, de létezik :) Viszont normális motorral normális terepen 3000 km az teljesen rendben van.
2015. szept. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amilyened van :) én simsonnal
2015. dec. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!