Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A ködlámpát csak ködben...

A ködlámpát csak ködben lakott területen kívül lehet használni?

Figyelt kérdés
Tegnap este autópályán felkapcsoltam, mert jobban láttam vele. Ez bűncselekmèny?

2015. szept. 26. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, városban is használhatod ha a "látási viszonyok azt indokolják". (Viszont a hátsó ködlámpát városban lekapcsolnám, mert elég idegesítő amikor valaki folyamatosan a pofámba világít. Kb. annyira, mint amikor a lámpánál a féken állnak, amikor ott a kézifék, én meg gyönyörködök a sokszor 21 watt fényerejében.)
2015. szept. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem számít a közlekedés biztonságának gondatlan, vagy szándékos veszélyeztetésének. Semmiképpen sem bűncselekmény. Bárhol használhatod, ha az indokolt. A KRESZ nem nevesíti, hogy mit ért indokoltnak.

Még azt sem írja, hogy a nevének megfelelően ködnek kell lennie.

Van, akiket zavar, valódi ok nélkül. A hátsó vörös fény főleg, az első még elmegy.

Viszont amikor valóban köd van, szabálytól függetlenül tekintettel kell lenni arra, hogy a ködön nagyon szóródik a fény. Ahelyett, hogy abban segítene, hogy időben észre vegyenek (mert ez a feladata, nem magadnak világít igazán), elvakítja a másikat. Nem úgy mint a refi, hanem hatalmas fénylő pamacsot csinálsz magad előtt és mögött. Célszerű lekapcsolni akkor, ha mögötted már észre vehettek, szemből érkezőnél szintén.

Autóúton és autópályán az első ködlámpák használata indokolatlan, lévén nincs szembe forgalom.

2015. szept. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Külön a hátsót illetve az 1-t nem lehet működtetni, 1 gomb van ès kèsz, a normál világítástól se lehet külön működtetni, ha lekapcsolom a hagyományos világítást, a ködlámpák is kikapcsolnak
2015. szept. 26. 14:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, a te autódon csak egy van, nekem kettő. Az meg teljesen normális, hogy ha lekapcsolod a világítás, lekapcsol a ködlámpa is.
2015. szept. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként nagyon sokan bekapcsolják a ködlámpát már csak egy szimpla esőben is, vagy csak egyszerűen késő este. Eszméletlenül zavaró. Ugyanis a ködlámpa az rendkívül rossz látási viszonyokra van kitalálva, nem véletlenül van alul (nem, nem azért mert csak oda fér el), azért van ott, hogy jobban világítsa magát az utat. Én utálom, amikor valaki indokolatlanul használja.
2015. szept. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
33%

Lampa nelkul egymas mellett levo bicajosok miatt kodlakpa alap, a bicajost kiszurom megy fel a refi is ha a kerekparoson nincs mukodo lampa!

Vakit? Leszarom, en nem fogom elutni az ilyen videki bunkot hogy ha megdoglik jonnek majd hozzam a tezzzzsviiiirei...


Az jardat nem ismero gyalogosok is kulon szam!

2015. szept. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!