Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hazánkban és Kelet-Európában...

Hazánkban és Kelet-Európában miért alakult ki az hogy a BMW, Audi, és Mercedes autókat csak a társadalom egy bizonyos része veszi, aki nem pont a becsületességéről híres?

Figyelt kérdés

Sok fajátjuk van, de itt van néhány jellegzetes fajta.

Feltörekvő proli, aki szegény volt soha senki nem tisztelte semmije nem volt, és a gazdagságról álmodozott és mindenről ami ezzel jár, társadalmi megbecsültség, tisztelet, nők.

Általában olcsóbb 3as bmw-ket és lepukkant c merciket vesznek.

Piti bünözők, a prolik társai, de nekik a "munkájuk" miatt kicsit több pénzük van.

Általában a régebbi 5 BMW -ket részesítik előnyben, vagy 10-15 éves e merciket, de ennél a kategróiánál van még az aki a8 audit vesz, 4.2 vagy 6.0 benzin motorral, azt csodálkoznak hogy mennyit fogyaszt és milyen drága az alkatrész.

A maradék az áfacsaló és egyéb fehérgalléros bünőző, akik igazából megengedhetnek maguknak bármilyen kocsit, de ők is általában ezt a 3 márkát veszik, mintha ez a kör nem tudna ettől elszakadni, csak a legújabb s merciben vagy a8 audiban feszítenek esténként, mert nappal egyikse szeret kimozdulni.

Miért lett az embereknek ilyen a gondolkodásmódja, e kocsik terén?



#hazánknagyfiai
2015. szept. 26. 15:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
ez tenyleg kialakult, de valahogy en is imadom ezeket a kocsikat ( kiveve audit), akarmilyen is a roluk kialakult kep. engem nem erdekel, kik vezetik, de csak egy pelda : egy ismerosunk azert akarja eladni a bmw-jet ( x5), mert tulsagosan gyakran allitjak meg a rendorok igazoltatni, amiota azzal jar. ( nem mo-n elunk, hanem nyugaton ). meg itt , egy ilyen hiresen gazdag orszagban is az a jellemzo, amit te leirtal ( tehat nem csak k- europaban).
2015. szept. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Mercedesnek, Audinak BMW-nek van (vagy csak volt?) presztízse, amit az említett rétegek kitartóan faragnak.

A jelenség egyébként nem csak Európa keleti felére jellemző, máshol is ezeknek a márkáknak a lestrapált, széthajtott, szakadt példányaival próbálnak menőzni.

2015. szept. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Képzeld magad a helyzetbe. Szegény vagy. Vágysz egy jó életre, hogy te is jó autókkal járj mint a gazdagok. Elkezdesz kockáztatni, hogy dőljön a lóvé. Ha már így élsz hogy bűnözöl, akkor láss is valamit a pénzből amit keresel. Így aztán jó autót veszel magadnak. Ugyanez érvényes a 15-20 éves A8 6.0-al járókra is, csak ők kis tételben nyomják. De túl erős az általánosítás, szerintem csak a hangulatkeltés a célod.
2015. szept. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Jó kérdés,hoy miért pont ezek a márkák. Talán szerepe van benne annak,hisz,hogy a szocializmusban ezeket max csak hallomásból ismerték,vagy netán láttak róluk képet, és ez jelentette a luxust, a trabanthoz, polskohoz képest. Pár nagy menő elkezdte ezeket venni,utána meg sorban mindeki,hogy ő is nagymenőnek látszon. A baj, igazából , annyi,hogy azóta eltelt 20-25 év , és egyesek még mindig itt vannak leragadva, és rendítetlenül ezek élnek a köztudatban 'presztizs autó' néven , jóllehet mára már nem sokkal külöb egyik se mint egy Skoda vagy Volkswagen. Németországban ez a 3 márka, alapnak számít , amiben (nem úgy mint nálunk) nem fognak maffiózónak nézni, meg seftes c.-nak sem, mert ott vezeti ezeket a 17 éves gyerektől kezdve , a terhes kismamán keresztül , a 70 éves nénikéig mindenki. Ott mást jelentenek ezek a márkák. Meg nálunk is mást. Kérdé,hogy fog-e ez változni , és ha igen akkor mikor , és mik lesznek az új kedvencek.. De tény,hogyha valaki egyedi akar lenni , és van pénze,akkor úgyse ezek közül fog választani, mert ezt meghagyja az általad említett kategóriákba besorolható embereknek.
2015. szept. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Mert egy jó, rajos Toyota, Mazda, stb. 5* annyiba kerül, mint ezek.

És mivel sokmilliós autókat is tömeg gyártanak ezek a márkák így hozzájuk nőtt, egyfajta presztízs, amit egy szerényebb, öregebb kivitellel is valamelyest magáénak érezhet az ember. Nyilván, ha rájuk szakadna a bank, nem egy 15 évessel furikáznának, hanem valami vadi új és még hatszor akkorával. Ha meg nem félnének a NAV-tól jönnének a Porsche-k is.

2015. szept. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Azért veszik ezeket, mert minden autót kipróbáltak már és egyszerűen ezek a legjobbak. 1700kg fricc vasat nem kell 1200kg csigazabálóval összehasonlítani. Dominánsabb a dojcs és ez jobban illik a fas.agyerekekhez. Tudnok néhány sztorit az a6 quatro előnyeiről.
2015. szept. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

"Jó kérdés,hoy miért pont ezek a márkák."


Miért, mit kellene vegyenek? Bentleyt, Rolls Royce-t vagy Ferrarit? Egyrészt ezek már exklúzív autók, nem alkalmasak mindennapi használatra, másrészt túl drágák is.

Nehéz elfogadni, de az Audi/BMW/Merci trió bizony egy külön kategóriába sorolható. Még a Lexus próbált melléjük furakodni, részben sikerült is, de korántsem ilyen elterjedt Európában. Szóval a trió olyan autókat gyárt, amive bárhova elmehetsz, megállja a helyét, minőségben felülkerekedik a többi átlagmárkától, és legtöbb esetben a forgalomban lévő autók 80%-át otthagyja ha kell. És bizony nem újkeletű a dolog, a Merci mióta létezik (mindjárt 130 éves), a BMW vagy 40 éve legalább, az Audi is lassan 30 éve ezt a magasabb szintet képviseli, vagyis azok vették, akik igényesek voltak a minőségre, és esetleg meg is akarták mutatni, hogy igen van pénz. Ja és 100 éve is voltak maffiózók, azok is jártak már akkor Mercikkel meg hasonlókkal, nem újkeletű ez a dolog.

És van egy olyan réteg is, akinek ottvan a Porsche a garázsban, de az Audit használja nap mint nap. A szegényebb réteg meg, aki megveszi a 20 éves A8-at, az egy autóval szeretne megoldani mindent, és az A8 nem is rossz kompromisszum: nagy, kényelmes, fullos, erős és gyors. Nehéz elfogadni, de egy pöpec 20 éves A8 ma is szuper autó.

Szóval kedves kérdező, kár a témán lovagolni, lehet saját dolgaiddal is foglalkozni.

2015. szept. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

Igaz, hogy van egy fajtájuk a felsoroltaknak. De TE sem vagy ám jobb...

Azzal az erővel amit itt írsz, én is általánosítok és azt mondom, hogy az egész ország proli. TE is proli vagy kérdező. Tipikus proli picsogás amit itt csinálsz. Nem hinném, hogy ilyen stílussal TE a társadalom színvonalasabb, megbecsülendő rétegébe tartoznál.


Ugyancsak rád hivatkozva (ha te általánosíthatsz akkor én is fogok), az egész ország bűnözik valamilyen módon. Olyan céggel nem találkoztam még, amelyik adott volna számlát, amikor nem kértem. Szinte mindegyik kereskedőnek van olyan készlete, amit számla nélkül szerzett és úgy is ad tovább. Ha pályázati pénzből akar megoldani valamit, akkor elvárja mindegyik, hogy visszaadjam neki a kiszámlázott összegnek minimum a felét.


Az alapján amit az előbb írtam és amit TE itt állítasz, az ország szinte minden vállalkozójának e három autó valamelyikének kellene lennie a tulajdonában. Amelyiknek van is, nappal lehet, hogy azért nemlátod őket, mert TE munkanélküliként megteheted, hogy a városban bambulsz, ők viszont nappal dolgoznak és éjszaka élnek.


Nekem a Mercedes kellene a trióból. Neked melyik? Biztos vagyok abban, hogy valamelyik igen.

Visszakérdezek, miért lett az embereknek ilyen a gondolkodásmódja, mint például a tiéd?

2015. szept. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt én sem értem hogy miért pont ez a 3 autó közül választ az aki prémiumautót akar magának.

A volvo is drága autó meg a Lexus is. De akinek extra sok pénze van annak ott a Maserati.

Én ha gazdag lennék akkor inkább egy ritkább autót vennék amit nem látsz itthon minden sarkon, pl egy amerikai autót.


Aki meg 20 éves 3-as BMW-t vesz az csak örül hogy kimondhatja hogy BMWje van, de valójában semmivel se jobb, drágább az az autó mint egy 15 éves Astra. Magyarul neki is átlag autója van, hiába BMW

2015. szept. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Pedig most divat a Lexus is, már hallottam pár embertől, hogy azért vesz Lexust, hogy kifelé is mutassa az ő státuszát, és az igényességét. Olyan, mint a 90-es években a Jeep volt. Akkor mindne valamirevaló zizegős melegítős menő vállalkozónak Jeepje volt. Most ez a Lexus.
2015. szept. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!