Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autót szeretnék...

Használt autót szeretnék vásárolni. Honnan lehet tudni, hogy külföldről behozott vagy magyarországi?

Figyelt kérdés
Mert úgy tudom, hogy a kilométert a legtöbb esetben variálják, hiába bünteti a törvény.
2015. szept. 27. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyártás és az első magyarországi forgalomba helyezés között több év telt el, akkor külföldről hozták be az autót. De ez sem jelent semmit: hiába vannak egyesek meggyőződve arról, hogy Németország tele van nyugdíjas mérnökök hétvégén használt, szinte vadonatúj, gombokért hirdetett Passatjaival és A6-osaival, azért onnan is jönnek be rémesen lefingott romok. Illetve hiába hoznak be Németországból egy kifogástalan állapotú, megfelelően karbantartott autót, ha itthon az első tulaj sikeresen agyonvágja a szokásos ügyeskedéssel (okosba' szerzett, tartály faláról leoldott rozsdával gazdagított üzemanyag, karbantartás és takarítás teljes hiánya, sziloplaszttal-alvázvédővel eltakart rohadásnyomok, koccanás után faluvégi maszek műhelyben rozsdára rákent Trináttal javított fényezés).
2015. szept. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valaki meg éppen azért ragaszkodik a kulfoldihez mert annak nem spóroltak a szervizén. A futásteljesítmény a márkaszervizben le lehet ellenorizni kulfoldi autóknál is. Opelnél pl 5e Ft egy muszaki átvizsgálással egyutt.
2015. szept. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Vannak olyan hirdetések, főleg a kereskedők, akik 8-10 éves autóknál odaírják, hogy 70-80 ezer kilométert ment az autó.

Beszéltem egy kereskedővel, aki azt állította, hogy idős házaspáré volt az autó, és csak hétvégenként mentek vele a közelbe bevásárolni, ezért van ennyi kilométer benne.

Ráadásul nem egy hétköznapi kisautó volt, ami után érdeklődtem.

2015. szept. 27. 17:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Ó, ez egyáltalán nem újdonság. Magyarországon minden használt autó megkímélt állapotú, esőt-havat talán sosem látott, a kereskedőknél egymást érik az idős házaspárok csak és kizárólag hétvégén a közért-templom-temető háromszögben használt autói. Sőt, ebben a kis országban egyetlen olyan autó sincs, amiben valaha is dohányoztak volna. Soha, senki nem gyújt rá az autóban, de tényleg. Ha néha azt látod, hogy kirepül egy csikk az ablakon, biztosan csak optikai csalódás, mert mire eladóvá válik az autó, rögtön megkímélt, nemdohányzó jármű lesz. Ja, és a kilométerszámlálók is érdekesen működnek: az első 10 évben nem érik el a 100 ezer kilométert, utána is csak 120-150 ezer közé másznak fel. Ennél többet senki nem megy az autóval. Amúgy is tök logikus, hogy mindenki évi 5-6000 km-eket kocsikázik, ennyire kis országban nincsenek nagy távolságok, nem is lehet sokat menni. De azért arra az évi pár ezer kilométerre is meg kell venni a kétliteres turbódízelt, mert az nagyon gazdaságos ám.
2015. szept. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Amiket leírtál, abban teljesen igazad van. Úgy látom, nagyon jól képben vagy a kereskedők szemszögéből.

Tetszett, ahogy megírtad a különféle elsimításokat, ahogy a kereskedők kínálják az autóikat.


Sokszor valóban azt is elfelejtik odaírni, hogy külföldi az autó.

A legjobban az tetszik, amikor oda van írva a hirdetés aljára, hogy a "tévedés és elírás joga fenntartva", vagy "tévedés és árváltozás jogát fenntartjuk".

Ahol ezek oda vannak írva, azoknál valami nem teljesen oké, véleményem szerint.

Nem tudom, kinek mi erről a véleménye, de számomra ez furcsa.

2015. szept. 27. 21:25
 6/10 anonim ***** válasza:

A legjobban az tetszik, amikor oda van írva a hirdetés aljára, hogy a "tévedés és elírás joga fenntartva", vagy "tévedés és árváltozás jogát fenntartjuk".

A mi kozepes méretu telephelyunkon tobb mint 80 autós forgás van havonta. Ha csak egy nagyon minimális, 20 db. fobb adattal adattal akarunk hírdetni egy autót, akkor az tobb mint 1600 új adat havonta.

Ennek a kezelésére és minden más ertékesítéssel kapcsolatos munkára van felvéve 1 ember. Hidd el, hogy nagyon konnyu elírni, vagy tévedni minden rosszakarat nélkul is.

2015. szept. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Rendben van, hogy tévedni emberi dolog.


Sajnos nagyon sok hirdetésnél érdekesek a kilométerek, hogy 8-10 éves autóknál, mint az előttem válaszoló, hogy 100.000 km alatt vannak.


Ezt is rá lehet mondani, hogy a tévedés jogát fenntartjuk, főleg, ha lemarad "véletlenül" egy 2-es a 78.000 km elől.


Olvastam fórumon, hogy valaki vásárolt volna autót, és oda ment a helyszínre, akkor derült ki, hogy az autóban 200.000-re több van, mint a hirdetésben, csak nem emlékezett rá a kereskedő.


Egyébként 10 évvel ezelőtt szerettem volna kereskedésben vásárolni egy használt autót hitelre.

A kereskedő azt mondta, a 8 éves autóra, hogy 102.000 km van benne. Elindítottuk a hitelt. Ez pénteken volt.

Hétfőn felhívtam a márkaszervizet, hogy utánanézzek a javításoknak. Ekkor derült ki, hogy már 2 évvel ezelőtt is több mint 250.000 km volt az autóban, ami jelen pillanatban 102.000 km-nél állt.

Ekkor felhívtam a kereskedést, és közöltem, hogy állítsák le a hitelt, mert ez átverés, és nem kell az autó.

A kereskedő közölte, hogy ő nem tehet semmiről, mert nem is tudott róla, hogy vissza lett tekerve az óra.


Tudom, hogy ekkor még meg lehetett csinálni ezeket, de én még ma is el tudok képzelni ilyeneket, főleg, ha külföldről behozott az autó.


Ezért is félek ilyen autót venni, ami külföldről behozott.

2015. szept. 27. 23:11
 8/10 anonim ***** válasza:
10 éves autó 100ezer alatt nagyon ritkának számít, de VAN. A leg általánosabb hozzáállás a vevok részérol, hogy szkeptikus egy ilyennel szemben. Viszont ebben van egy nagyon nagy hiba mégpedig az, hogy ott lesz az orra elott egy jó állapotú keveset futott autó és o mégis az átlagos kilométeres, kozepes autót veszi majd meg, hiszen a kozhelyek szerint csak az a tuti.
2015. szept. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Általában 10-15 ezer km/ évvel számolunk benzinesnél akkor év alapján lehet.

Dieselnél sokkal feltűnőbb, ott évi 30 ezer km simán reális mivel dizelt nem évi 10 ezerre szoktak venni (általában) tehát mondjuk 15 éves benzinesben 150-200 ezer km reális is lehet, de egy dieselben már gyanús lehet, abban 15 évesen 300 felett kell lennie. Bár már olyanok vannak amit mondjuk 3-4 éve hoztak be és áttekerték 250 ezer km-re de azóta már megint 300 ezer felett van, tehát elsőre nem is tűnne fel... Észnél kell lenni... összegzésképp akár benzin akár dizel de 15-20 évesbe 300 ezer felett kell lennie akkor még "talán" valós is lehet.

2019. dec. 31. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
U.I.: Na de ha eleve 300 ezer km feletti már sokan nem szívesen nézik meg. Pedig egy jó motorba még bőven van, de egy dieselnek valós 300 ezer km még szinte semmi, én ha tudnám, hogy például 100% valós 350 ezer km van egy általam kinézett dieselben akkor bátran megvenném, mivel tudom, hogy sokban 700 ezer km van ahhoz képest kevés és legalább valós.
2019. dec. 31. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!