Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes egyből 125-össel...

Érdemes egyből 125-össel kezdeni? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

B-s jogsim van. Vele együtt meglett ugye az 50-es motorra a jogsim. Sose volt motorom, nem olyan régen kezdett vonzani a dolog, többször ültem már robogón, nővéremnek olyanja volt.

A kérdés, hogy letegyem egyből a 125-re, és akkor vegyek motort, vagy vegyek egy 50-est, elsajátítom vele az alapokat és utána tegyem le 125-re és vegyek 125-öst?


2015. szept. 29. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne bosszants már fel! Én 6 évesen kezdtem 50-essel, és 10 évesen már 250-essel kuldtem.
2015. szept. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
tedd le az A korlátlan, majd vegyél egy 125-öst, aztán később meg egy nagyobbat.
2015. szept. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az életkor miatt még nem mehetek A korlátlanra.

De a 125 bőven elég volna.

2015. szept. 29. 21:28
 4/7 anonim ***** válasza:
ha nem elég az 50 a 125 sem lesz elég
2015. szept. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

nem akarom magamat megölni :)

van egy ismerősöm akinek 900-asa van és azt mondta elégedjek meg a 125-el, mert nagyon sokan összetévesztik, hogy a motorba a köbcenti más, mint a kocsinál és míg egy motorba a 900 soknak számít, kocsinál gyenge, és ő is évek óta motorozik de még keveri a kocsi és az autót és volt már balesete.

2015. szept. 30. 05:10
 6/7 b4r4thg ***** válasza:

Elég érdekes haverod lehet, ha keveri, hogy autóban vagy motoron ül.


125-össel simán kezdhetsz. Én 600assal indultam úgy, hogy előtte életemben csak kétszer ültem robogón. Lassan, ésszel kell hozzáállni, és nem lesz gond.

2015. szept. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem vacakolnék 50-essel... Amúgy van, aki ezressel kezdi, ahhoz persze kell némi érettség :) A párom bicikli után 650-essel kezdett, igaz, egy szolid kis 50 lovassal. Én csak a magasságom miatt mentem korlátozottra anno, igaz, biciklizni máig nem tudok valami jól :D Robogón pedig egyszer ültem 2 percig.

Nem érzem veszélyesnek az ilyen kisebbfajta motorokkal kezdést, persze ha valaki eléggé buta forrófejű ifjonc, az simán fejreáll bármivel, akáőr biciklivel is, azzal is könnyen lehet akkorát esni, hogy komoly műtét legyen belőle. Ész legyen kéznél, az alapvető, s bizonyos személyiségnél a gyengébb motor is tanácsos, de egy 125-ös az meg szokott felelni ennek a kitételnek. Kezdetnek azért megteszi, főleg, hogy nagyon nem mindegy, melyik 125-ötösről van szó, a köbcenti távolról sem minden :) S természetesen van, aki 50-essel is elmenne világot látni, nem vagyunk egyformák. Én azért hasznosnak tartom, ha van nyomaték előzéshez és hegyi emelkedőkre).

2015. szept. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!