Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladtam egy motorikusan...

Eladtam egy motorikusan hibátlan autót, de 3 nap alatt tönkre tették, elállhat a szerződéstől?

Figyelt kérdés

Eladtam a kocsit, 3 napra rá hív, hogy a motor kuka...

Azt mondta eláll a szerződéstől!

Lehetséges ez?

(A szerelőm eladás elött átvizsgálta, azt mondta minden rendben van - papírom van róla)



#autó #használt autó #eláll a szerződéstől
2015. szept. 29. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Aláírta az adásvételit? Benne van az adásvételiben, amit a szerelő írt, vagy legalább megnézte a papírt, amit a szerelő írt? Ha igen, akkor az onnantól nem a te problémád.
2015. szept. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Cég 8 napon belul koteles visszavenni az autót, de magánszemélynek nincs ilyen kotelezettsége. Amennyiben az autó eladásakor már fenn állt a hiba és az eladó bizonyíthatóan tudhatott róla, vagyis rosszhiszemuen adta el akkor vissza kell vennie, de itt a vevonek van bizonyítási kotelezettsége. Nem túl olcsó eljárás bevonni egy szakértot. 2M kár alatt szerintem nem nagyon éri meg.
2015. szept. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Slick nevű felhasználó remekül összefoglalta.


Ha magánszemély vagy akkor nem tud elállni a szerződéstől, csak polgári pert indítani, ahol a bizonyítási kényszer rajta van.

2015. szept. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Adásvételi aláírva? KI van fizetve? Innen kezdve már az ő baja. Adásvételi alapból nem tartalmaz jótállást vagy garanciát, ezt külön szokták beleírni.
2015. szept. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. szept. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!