Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel motor bemelegedési idő?

Dízel motor bemelegedési idő?

Figyelt kérdés
Az autóm a hidegekben 10-15km(fűtés nélkül!) alatt éri el a 90fokot,szeretném ezt csökkenteni ugyanilyen kinti hőmérséklet mellett mondjuk 5-10km-re.Vannak benne fűtőgyertyák vagy micsodák,amik elvileg segítik felmelegíteni a vizet benne,de ez csak bizonyos kinti hőmérséklet alatt kapcsol be.Nem lehetne ezt valahogy módosítani?Vagy bármilyen megoldást szívesen hallgatok,amivel jóval előbb be tudna melegedni az 1.9 TDI 110LE autóm.
2015. szept. 30. 07:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szereltetsz bele, vagy te magad szerelsz bele előmelegítőt és a kérdés megoldva. Létezik elektromos és dízel (benzin) üzemű is. A dízel jóval drágább, viszont az előnye, hogy ott is használható, ahol nincs lehetőség hálózati áramra és az autóval azonnal el lehet indulni.
2015. szept. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az izzitogyertyakra gondoltal szerintem, na az nem a viz futesere valo.


Nem tudsz mit tenni, de jol van igy, nem ertem mi vele a bajod.

2015. szept. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát igazából az a bajom vele,hogy az első 10-15 km en is van 1-2 kocsi akiket meg kell előzni és nem szoktam padlózni a kocsit meg pörgetni amíg fel nem melegszik legalább 70 fokig. Nem izzítógyertyákra gondoltam. Van benne 3 gyertya ami a víz melegítésére szolgál,de valahol azt olvastam,hogy nem kapcsol be mindig mind a 3 gyertya és talán 1 is csak -5 fok körül kapcsol be...
2015. szept. 30. 08:30
 4/15 anonim ***** válasza:

En vizmelegito gyertyarol meg eletemben nem hallottam...


Amugy tulaggodod. Ha padlozni kell akkor padlozd aztan kesz, nem lesz semmi baja.

2015. szept. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát az enyém 5-6 km alatt már 70 foknál jár, és nem taposom. Meg kellene nézni a termosztátot szerintem. Egyébként ezzel a motorral nem nagyon kell padlózni, ha 90 körül előzni akarsz, kicsit óvatosan gyorsítasz és kész
2015. szept. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
utolsó,most ezekben az 5fokokban is 5k alatt már 70-en van neked?nekem 70-en inkább 10km.Egyébként 1 éve lett termosztát cserélve.Felmegy vele még -15ban is 90-re.De attól még lehet,hogy nem tökéletes a termosztát?
2015. szept. 30. 09:25
 7/15 anonim ***** válasza:
A motor szempontjabol amugy sem a vizhomerseklet szamit, hanem az olaj...
2015. szept. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
nekem nem mutatja az olaj hőmérsékletét,de úgy tudom az még lassabban melegszik fel mint a víz.Egyébként az olajnak milyen hőmérsékletűnek kellene lennie? Olajak mindig azt reklámozzák magukon,hogy már hidegen is milyen jó kenést biztosítanak...Szóval nem tudom,hogy mikor lehet "taposni" neki.
2015. szept. 30. 10:06
 9/15 anonim ***** válasza:

Igy van, az olaj lassabban melegszik. De egy elozes nem fogja tonkretenni.


Amugy is gondolom ez egy regi auto, ki tudja mit kapott mar eddig eleteben. Ne nyomj tartos padlogazt hidegen, meg ne forgasd bele a leszabalyozasba, de elozni azert nyugodtan lehet.

2015. szept. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem 2l-es szívóbenzinem van , de én is nagyon óvatos vagyok vele hidegben , é ezért előzni se szoktam,egészen addig amíg a hűtőfolyadék hőmérséklet jelző , fel nem megy rendesen középállásba. Valószínűleg az olaj még ekkor sem üzemmeleg, de ilyenkor már előzök azért ha kell. Amúgy én onnantól vagyok nyugodt , ha felemnt középállásba a hőmérséklet jelző , és utána megyek még vagy 5-10 percet , akkor már normálisan használom az autót. De amúgy jó lenne tudni,hogy az olaj pontosan mikor elég meleg. Amúgy ha ennyira aggódsz , akkor javslom a pl. a 0w-40-es , 0w-30-as motorlajokat , amik hidegen is a lehető legjobban kennek (persze még ez se lég , de mégiscsak jobb mint pl. egy 10w-40..)


Itt van egy cikk a motorolajokról,kenésről és hideginditásról :


[link]


elég hosszú,de szerintem megéri végigolvasni

2015. szept. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!