Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mégis mi az a TDI motor,...

Mégis mi az a TDI motor, miért vannak olyan sokan ellene?

Figyelt kérdés
Most készülök venni egy Passatot de mindenki azt mondja,ne TDI-t vegyek. Mondanátok róla pár szót ellene vagy mellette ?
2015. szept. 28. 18:28
 1/5 Tomcatters ***** válasza:

Hát azt el kell mondjam, hogy nem vagyok diesel párti, de pont a sima 1.9TDI Amit még én is megvennék ha dieselt kellene vennem .. az ha karban van tartva kimegy a világból .. ellenben pdtdi vagy crtdi t mar semmi aron nem vennék :) pedig azok is elmennek sokat ha nem hanyagoljak el ... de a sima 1.9tdi az "AZ JÓ" és kész :)

Mellette .. Keveset fogyaszt , nem jellemzo ra h elromlik

Ellene .. nekem kicsit erőtlen :) (gyárilag)

2015. szept. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni milyen Passatról van szó, mert a TDI és TDI között is jelentős különbségek lennének.


Előttem szépen összefoglalták az adagolós TDI-ről terjengő mesét, csak két dolgot tennék hozzá.

Az egyik, hogy mindenki azért veszi, mert jó, nem romlik el, nem kell rá költeni, mehet bele a pancsolt gázolaj. Ezzel ellentétben sajnos ennek is van karbantartásigénye, és ha nem bontott szemetet pakolsz bele, akkor ehhez sem filléresek az alkatrészek.


A nem jellemző rá, hogy elromlik is igaz volt még úgy 10 éve, de ma már ezekbe mindbe beleszaladt 5-6-700 000km ( legfeljebb az óra nem ennyit mutat ), amibe meg nem, azt arany áron adják.

Egyik haverom is ezekre élvez, bár ő perverz , mert az SDI a mindene. Az sem romlik el soha, nem kell rá költeni, nincs se turbó, se kettős tömegű lendkerék. Aztán amikor belecsúszott 4 porlasztócsúcs és egy EDC cserébe az mindjárt anyagárban fele annyiba került,mint amennyiért az autót vette :D


Nem rossz autó a Passat, nem rosszak a TDI motorok sem, de nem kell minden maszlagot benyalni. Ezekre is kell költeni, főleg ha idősebb példányokról van szó.

2015. szept. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

B5 passatot akarok venni... nézegetem már régóta őket vagy 1,8 V akarok vagy 2.0 és ott vannak a TDI-k amik kérdőjelek még mindig :)

2015. szept. 28. 19:02
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Imerősöm most vett egy Audi A4 1.9 TDI-t, mire rájött, hogy folyik a gázolaj, elengedett 30 litert. Az adagoó felújítása csupán 110 ezer Ft-jába került baráti áron.


Ami már nem szorosan a kérdéshez tartozik, mert nem a motor problémája, az egész hátsó futómű kopog, az immmobilisert ki kellett kötni, állítólag típushiba, a klíma vezérlőpanelja vagy működik vagy nem, állítólag az is típushiba. Csak ajánlani tudom... Ja, ez egy karbantartott autó, "audis" családból.

2015. szept. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es az a 110e ft egy adagoló felújításra mert folyik eléggé nagy lehúzás, megközelítőleg 5000ft a tömítéskészlet ha ügyes vagy akkor otthon egy fél nap alatt kicseréled. Ez olyan mint a PDTDI nél hogy rossz a PD elem közben pedig csak tömítést kellett cserélni. (15e vs 130e).
2015. szept. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!