Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Váltó probléma-csere mit tegyek?

Nevada453 kérdése:

Váltó probléma-csere mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az autó Honda-2009-s.-220e km-1.8 benzines-manuális váltóval. Búg a váltó emiatt azt mondta a szerelő váltó csere,engem az érdekelne hogy mindenféleképpen ki kell cserélni,felújításnak nem lenne értelme,és ha lehet fel újítani akkor az miket takar mely alkatrészeket. Sikerült váltót találnom hozzá bontóban de azt honnan tudjuk hogy nem lesz-e vele probléma,szerelő ha meg nézi ő már tud mondani valamit. Nagyon hálás lennék hozzá értők,részletes információjáért!

2015. szept. 30. 14:22
 1/1 joco5582 ***** válasza:

Saját részről a váltófelújítás híve vagyok. Ugyanolyan mechanikai alkatrész mint a fűzött motorblokk maga. Azaz javarészt felújítással foglalkozó műhelyek tudják jól megcsinálni. Náluk lesz eszterga anyag és szakértelem stb.

De az autószerelőt is meg lehet érteni. Ha kiveszi a váltódat, akkor szét kell szednie az egész autót. Amíg a váltó el nem készül addig a kocsi a műhelyben foglalja a helyet - lehet hetekig, hiszen a felújításhoz rendelni kell alkatrészeket. Egy szó mint száz, ha ott a cseredarab, azonnal be is tudja rakni, így hamarabb befejezi a munkát és belekezdhet az újba.


Szerintem okos dolog mérlegelni. Típushiba ez a váltónál vagy egy egyszeri baleset v. gondatlanság. Ha nem különösebben problémás ez a típus, jó eséllyel a bontott váltó jó lesz. Tegyük fel ez X összeg. Ha a felújítás X*2 megbízható garanciás helyen akkor én kockáztatnék. Ha 20% difi van inkább újíttatnám - mert az mégiscsak garanciális.

Remélem segítettem

2015. szept. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!